Версія для друку
Вівторок, 06 травня 2014 14:47

Освіта

З метою  забезпечення права молоді на отримання повної загальної середньої освіти у районі фунціонує мережа загальноосвітніх шкіл відповідно до потреб населення: 11 шкіл І-ІІІ ст., 9 шкіл І-ІІ ст. та 9 шкіл І ст. Всього учнів – 2622. Для забезпечення конституційного права молоді на одержання загальної середньої освіти в районі організоване, крім денної, для 29 учнів з вадами розумового та фізичного розвитку, індивідуальне навчання на дому.
 Мережа дошкільних навчальних закладів району включає 20 дитсадків з них 13- постійно діючих, 3 з сезонним режимом роботи і 4 – дошкільні навчальні заклади з короткотривалим режимом роботи (при Ласківській, П’ятиднівській, Зарічанській і Хмелівківській загальноосвітніх школах). Охоплення суспільним дошкільним вихованням становить 32,6%. Триває  робота щодо створення навчально-виховних комплексів «Загальноосвітня школа – дошкільний навчальний заклад» в селах Зимне та Льотниче. 
 Для розвитку здібностей та творчих  обдарувань учнів в 11 школах запроваджене профільне навчання. В 8-ми школах району запроваджене поглиблене вивчення предметів (українська мова, математика, біологія, географія, інформатика).  Зимненська ЗОШ І-ІІІ ст. реорганізована в навчально виховний комплекс загальноосвітня школа – ліцей, Льотничівській ЗОШ І-ІІІ ст. наказом Міністерства освіти і науки надано статус експериментальної. Створено районну філію волинської МАН. 
на базі Зимненського НВК:
- мікроекономіка та макроекономіка – науковий керівник Жаловага Валентин Миколайович;
- охорона довкілля та раціональне природокористування – науковий керівник Подзізей Борис Анатолійович;
на базі Льотничівської ЗОШ І-ІІІст.:
- українська література – науковий керівник Слабкевич Оксана Євгенівна.
на базі Березовичівської ЗОШ І-ІІІст.:
- Internet-технології та WEB дизайн – науковий керівник Цихоцький Сергій Вікторович;
- етнологія – Веремчук Галина Іванівна;
на базі Суходільської ЗОШ І-ІІІст.:
- історичне краєзнавство – науковий керівник Шейчук Марія Петрівна;
на базі Галинівської ЗОШ І-ІІІ ст.:
- ботаніка та зоологія – науковий керівник Королевич Світлана Василівна;
на базі Лудинської ЗОШ І-ІІІ ст.:
- математика – науковий керівник Баляс Лілія  Володимирівна.
Загальноосвітніми школами району визначені пріоритетні напрями професійного спрямування, запроваджена система матеріального і морального заохочення для обдарованої молоді та педагогічних працівників, які займаються навчанням та вихованням обдарованої молоді (почесні стипендії райдержадміністрації та районної ради).
Проведено ряд заходів по енергозбереженню, а саме: замінено котел на енергоекономічний в Галинівській ЗОШ І-ІІІ ступеня (72021 грн.), замінено вікна на металопластикові зі склопакетами в Зимненському НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ліцей» (79500 грн.), замінено лампочки розжарення на люмінесцентні із зменшеним використанням електроенергії в Березовичівській ЗОШ І-ІІІ ст. (3000 грн).Активно працюють позашкільні заклади освіти – районний Будинок школяра та ДЮСШ. Так в 31 гурту районного Будинку школяра займається 633 дитини, що становить 24 %. 2189 учнів займаються в гуртках загальноосвітніх шкіл району (82 %). Вдалося залучити значну частину дітей та підлітків до систематичних занять в спортивних секціях, там займається 304 учні (12 %).

Переглядів 40126 Останнє редагування Вівторок, 11 червня 2019 08:46