Про стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на використання електричної енергії для опалення

28.11.2014

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України інформує, що у зв’язку зі складною економічною ситуацією в країні нагальним постало питання економії газу та здійснення заходів щодо його заміщення. Одним із таких заходів є встановлення стимулюючого тарифу на електричну енергію для споживачів газу та теплової енергії, які перейшли на використання електричної енергії для опалення і підігріву води.

Постановою Кабінету Міністрів України від 16.10.14 № 540 «Про стимулювання споживачів природного газу та теплової енергії до переходу на використання електричної енергії для опалення і підігріву води» встановлено для споживачів стимулюючий тариф на електричну енергію.

Так, збільшено обсяги споживання електричної енергії для споживачів, які проживають в будинках (квартирах), обладнаних в установленому порядку електроопалювальними установками, з 3600 до 5000 кВт год (включно). Для цієї категорії споживачів застосовується найнижчий тариф на електроенергію – 23,7 коп. за 1 кВт год (з урахуванням ПДВ).

Прийняття цього рішення сприятиме заохоченню споживачів до встановлення електроопалювальних установок замість тих, що працюють з використанням газу, і, у разі зменшення обсягів газових ресурсів, дасть змогу забезпечити їх потреби в опаленні приміщень.

Однак, до основних стримуючих факторів цього процесу віднесено випадки відмови споживачам у підключені електроопалювальних установок до електропостачання, або вимагають від них компенсувати збільшення потужності підстанції за власний рахунок. Такий стан справ спричиняє відмову споживачів (особливо це стосується незахищених верств населення) від переходу з природного газу на використання електричної енергії для опалення.

Враховуючи необхідність невідкладного вирішення зазначених питань, на рівні центральних органів виконавчої влади передбачено створення Міжвідомчої робочої групи щодо забезпечення спрощеного переходу споживачів на використання електроопалювальних установок. 

Ківерцівською філією ПАТ «Волиньобленерго» за період 2013-2014 років позитивно розглянуті всі звернення громадян щодо підключення електроопалювальних установок. Після надання відповідних документів та їх оформлення, громадяни отримували дозвіл на їх використання із застосуванням відповідного тарифу.

Проблемних питань, які б могли призвести до відмов у підключенні електроопалювальних установок до електричних мереж, не виникало.

 

Управління економіки райдержадміністрації