Про кредитування населення на заходи з енергозбереження

20.11.2014

Державною цільовою економічною програмою енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки (далі Програма), затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2010 р. № 243 (внесено зміни, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 року №449) передбачено кошти на стимулювання населення до впровадження енергоефективних заходів шляхом відшкодування частини кредиту, залученого на придбання котлів з використанням будь-яких видів палива та енергії             (за винятком природного газу).

У 2014 році зазначеною Програмою у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження на стимулювання населення до впровадження зазначених заходів передбачено 50 млн. гривень.

Постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 491 внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2011 р. № 1056 “Деякі питання використання коштів у сфері енергоефективності та енергозбереження”.

Зазначеним Порядком встановлено, що відшкодування частини суми кредиту проводиться одноразово кожному позичальнику-фізичній особі в розмірі 20 відсотків суми кредиту, залученого ним за одним кредитним договором в уповноваженому банку на придбання котла, але не більш як        5,0 тис.грн. за кожним кредитним договором.

Бюджетні кошти не можуть бути спрямовані на сплату будь-яких штрафів та (або) пені, нарахованих згідно з умовами кредитного договору.

Сума споживчого кредиту, надається позичальнику-фізичній особі публічним акціонерним товариством “Державний ощадний банк України” на придбання котла з використанням будь-яких видів палива та енергії.

Для отримання кредиту необхідно:

1 крок. Потенційний позичальник обирає товар у магазині та, отримавши рахунок-фактуру, надає його до установи банку разом з усіма необхідними документами для отримання кредиту.

2 крок. Після визначення банком можливості надання кредиту банк приймає рішення щодо видачі кредиту.

3 крок. Позичальник сплачує продавцю обов’язковий початковий внесок у розмірі від 10% від вартості котла та надає до банку відповідні підтверджувальні документи.

4 крок. Після укладення кредитного договору з фізичною особою банк надає позичальнику кредит шляхом перерахування кредитних коштів на рахунок продавця, а позичальник надає до банку документ, що підтверджує отримання ним котла від продавця.

5 крок. Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України в свою чергу перераховує банку кошти для відшкодування кожному позичальнику до 20% тіла кредиту, але не більше 5 тис. грн. Ці кошти перераховуються на поточні рахунки позичальників, відкриті в Ощадбанку.

Кредит надається на термін до 36 місяців за ставкою 25% річних. Обов'язковий власний внесок клієнта - 10% вартості котла. Мінімальна сума кредиту - 1 тис. грн, максимальна - 30 тис. грн.

Реалізація цієї програми має стратегічне значення для всієї України, адже це допоможе нам уникнути газової залежності від Росії. Розроблений спільно з урядом ефективний механізм кредитування українців дозволить близько 34 тис. домогосподарств перейти на альтернативні види опалення.

 

                                                             Управління економіки райдержадміністрації