Звітувала Ківерцівська музична школа

25.03.2015

Справжнє свято музики подарували ківерчанам юні музиканти та їх віртуози – викладачі Ківерцівської дитячої музичної школи під час творчого звіту, що відбувся 22 березня в приміщенні РБК ім.  М.П. Ковальова.

Без сумніву, творчий звіт вкотре продемонстрував, що наш початковий мистецький  навчальний заклад – потужний культурний осередок, джерело творчості, таланту і натхнення.

Блискучий звіт! Діти дивовижно виконували складні твори композиторів. Можна лише порадіти, що в районі зростає багато молодих талантів. Помітно, що учні багато репетирують і незабаром виростуть як молоді віртуози. Публіка тепло приймала всіх виступаючих, і можна привітати дітей та їхніх  викладачів з прекрасним концертом.

Високий рівень музичної майстерності, сценічної культури презентували творчі колективи школи, які діють під керівництвом висококваліфікованих викладачі, зокрема – ансамбль віолончелістів (керівник О.Сень), ансамбль сопілкарів (керівник В. Мартинюк), ансамбль народної музики (керівник Я. Тарнавський), ансамбль бандуристів (керівник О.Навроцька), ансамбль скрипалів (керівник Л.Шевчук), камерний оркестр (керівник Л. Валігура), ансамбль гітаристів ( керівник  В. Марценюк), духовний оркестр ( керівник В. Окапінський).

Немов ангели з піднебесся спустилися – так божественно – піднесено прозвучав хор школи під орудою Ірини Будкіної.

Кожен музикант формується завдяки своєму вчителю, але при цьому залишається самим собою.

Учасниками творчого звіту стали і окремі виконавці – найталановитіші учні школи – дипломанти і лауреати багатьох мистецьких конкурсів обласного, всеукраїнського і міжнародного рівнів.

Віртуозно виконували музичні твори лауреат Всеукраїнського фестивалю – конкурсу «Академконцерт – 2014» та обласного конкурсу  виконавців на струнно – смичкових інструментах  – І. Жуєвська ( клас викладача Л.  Шевчук, концертмейстр – Я. Жуєвська), лауреат всеукраїнського та міжнародного фестивалю та конкурсу  Аліна  Сабаніна (клас викладача О. Сень, концертмейстер Л. Каленюк).

Овації викликав виступ лауреатів всеукраїнських та міжнародних конкурсів, ансамблю дерев’яних духових інструментів (керівник В. Мартинюк).

Здавалось, дух знаменитих композиторів, що творив дива, лише торкаючись струн та клавішів, зійшов цього дня на сцену будинку культури, допомагаючи юним віртуозам.

Завдяки виступу музикантів, життя сприймається по – іншому, розумієш, що ці діти своєю старанністю роблять його барвистішим і цікавішим.

Родзинкою і приємним відкриттям став виступ викладача школи Ярослава Тарнавського. Однієї посмішки вже було достатньо, аби вся публіка в залі зашуміла, загомоніла і кинулась до цього дива, невідомо як занесеного до нашого міста. Слухаючи гру надзвичайного, артистичного акордеоніста,  публіка шаленіла. Зала була наповнена слухачами різного віку. Навіть малюки,  сидячи на колінах матусь, затамувавши  подих, ловили кожну ноту, а дорослі, не шкодуючи долонь, аплодували музиканту.

Звіт відбувся своєрідним успіхом. Ми не знаємо, ким стануть молоді його учасники, можливо, це майбутні зірки. Їм же потрібно багато чого навчитися, доки вони перетворяться на зрілих професіоналів світової сцени. Але у цих дітей є талант, прекрасні педагоги, а значить – є грунт, аби вирости у прекрасних музикантів.

Коли виступають діти – це завжди викликає позитивні емоції, але цього дня, наприкінці концерту, я забула, що на сцені не професіонали, а школярі. Я слухала музику і була приголомшена майстерністю колективів та виконавців. А фінальною крапкою звіту, як остання квітка у лавровий вінок від Ківерцівської дитячої музичної школи, став виступ хору та духовного оркестру школи.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю