Зустріч голови районної державної адміністрації з священниками релігійних громад різних конфесій

13.03.2015

Голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук сьогодні зустрівся з благочинними, керівниками та священиками релігійних громад різних конфесій, легалізованих у Ківерцівському районі. Метою зустрічі було ближче знайомство та обговорення напрямків співпраці у вирішенні соціально важливих питань для громад і жителів району.

У розмові взяли участь благочинний Ківерцівського округу УПЦ протоієрей Олександр Кондратюк, митрофорний  протоієрей УПЦ КП Іван Семенюк, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці Української греко-католицької церкви Августин Запоточний, настоятель римо-католицької церкви о. Кароль Яхимчак, пастор церкви  християн віри Євангельської Василь Гламазда, настоятель християнських церков “Царство Боже в Україні” Олекса Рудинець, представник церкви  Євангельських християн-баптистів, директор “Української місії благовістя” Петро Чайка.

Участь у зустрічі взяли також голова районної ради Андрій Киричук, радники голови райдержадміністрації Юліан Таранчук і Сергій Третяк та начальник відділу культури райдержадміністрації Галина Слатініна.

Голова райдержадміністрації Валерій Ткачук акцентував увагу на особливій ролі священиків сьогодні, коли країна перебуває у стані війни. Щиро подякував за допомогу, яку вони надають українським  воїнам, населенню сходу, біженцям. Звертаючись до представників релігійних конфесій він зазначив, що районна влада сьогодні з шаною і повагою ставиться до їхньої діяльності. Саме священики сьогодні мають чи не найбільший вплив на думку своїх прихожан, до них неабияк дослухаються.

“За минулі роки було посіяно багато зневіри серед людей. І сьогодні, як ніколи, люди потребують вашої допомоги, ва­шого слова. Моє особисте прохання до вас – якомога більше до­носити людям інформацію про ситуацію в державі, закликати до поро­зуміння, терпи­мості один до одного, молитися за мир у державі, за наших воїнів”, – закликав голова райдержадміністрації.

На зустрічі представники різних релігійних конфесій розповідали про допомогу учасникам АТО, сім’ям переселенців та людям, що залишаються жити у зоні бойових дій на Сході України, яку вони надають зі своїми громадами та висловили готовність співпрацювати із владою району.

Представники релігійних громад висловили пропозиції щодо надання адресної допомоги військовослужбовцям і їх сім’ям, розподілу сімей між релігійними громадами, які візьмуть ці сім’ї під опіку (для надання допомоги), незалежно від того прихожанами якої церкви вони є. Також були озвучені проблемні питання. Наприклад, Кароль Яхимчак розповів про те, що гуманітарна допомога, яка надається релігійною громадою, прибуває в Україну з Польщі і виникає багато проблем з української сторони при перетині вантажем кордону.

Олекса Рудинець повідомив, що їхня громада має намір збудувати у м. Ківерці реабілітаційний центр для учасників АТО та гуртожиток для переселенців. Та проблемним є питання виділення земельної ділянки для будівництва.

Також представники релігійних громад наголосили, що сьогодні усі ми, як ніколи, повинні бути в єдності.  Августин Запоточний запропонував запровадити спільні молитви за участю усіх конфесій, що діють в районі. Іван Семенюк пропонував 7 квітня на велике православне свято Благовіщення провести такий спільний молебень у Свято-Покровському соборі, а надалі проводити молебені в інших храмах по черзі.

Кароль Яхимчак відмітив, що у місті ніколи не проводилася хресна хода вулицями міста за участю ківерчан та настоятелів усіх релігійних громад,  незалежно від конфесій і віросповідання. То ж запропонував провести такий захід. Петро Чайка вніс пропозицію 13 квітня провести в районному будинку культури ім. М.П.Ковальова Великодній марафон за участю усіх релігійних громад зі збором коштів на підтримку учасникам АТО.

На завершення розмови голова райдержадміністрації подякував представникам конфесій за позицію, яку вони відстоюють та зазначив, що районна влада відкрита до діалогу та співпраці з усіма представниками духовенства та до всебічної підтримки релігійних громад.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю