Забезпечення належного літнього відпочинку дітей

29.05.2013

Літні канікули – найцікавіша пора для дітей, час захоплюючих пригод і поїздок, нових знайомств та зустрічей. Наскільки цей відпочинок стане для них активним, пізнавальним, пам’ятним, багато в чому залежить від дорослих – організаторів програм відпочинку.

З метою забезпечення належного літнього відпочинку дітей на території району організовано роботу 49 пришкільних таборів (44 – з  денним перебуванням та 5 – праці та відпочинку), в яких оздоровлюються 4678 дітей.

Для організації змістовного дозвілля та відпочинку дітей у таборах складено велику програму культурно-масових заходів: цікаві розваги, рухливі та пізнавальні ігри, захоплюючі екскурсії, проектні дослідження природних багатств рідного краю, спортивно-оздоровчі змагання і конкурси.

Діяльність пришкільних таборів дуже важлива. Така форма роботи дає можливість дітям, які з різних причин залишаються на канікулах вдома, провести змістовно дозвілля. Крім того, вирішує проблему влаштування дітей та догляду за ними протягом дня, особливо молодшого віку для працюючих батьків. Цьогоріч на оздоровлення і відпочинок дітей кошторисом районного відділу освіти передбачено понад 590 тис. грн.

Напередодні Міжнародного Дня захисту дітей, на території училища професійної підготовки працівників міліції у селі Сокиричі відбувся день відкритих дверей, організований Волинським управлінням МВС України. Понад 400 школярів Ківерцівського та Луцького районів мали можливість ознайомитись з роботою підрозділів органів внутрішніх справ Волині.

Дітей привітали начальник управління міністерства внутрішніх справ України у Волинській області, полковник міліції Олександр Терещук, депутат обласної ради, директор фонду ветеранів МВС у Волинській області Петро Олешко, начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Бацмай, начальник Ківерцівського міжрайонного відділу кримінально-виконавчої інспекції, майор Ольга Захарчук та інші поважні гості.

Так, Світлана Анатоліївна мала нагоду, за дорученням голови райдержадміністрації Зіновія Колісника, розповісти присутнім про

основні завдання, які стосуються Соціальних ініціатив Глави держави “Про захист прав дітей”: реалізація в районі завдань та соціальних ініціатив Президента України щодо належної організації літнього відпочинку дітей. Крім того вона наголосила, що програма “Діти – майбутнє України” передбачає комплекс заходів, спрямованих на підвищення рівня життя малозабезпечених сімей та сімей, у яких виховуються діти з особливими потребами, а також забезпечення всебічного розвитку кожної дитини.

“По-перше, йдеться про підвищення якості життя сімей з дітьми, і тут стоїть завдання посилити підтримку малозабезпечених сімей, які виховують дітей. Другий напрям передбачає забезпечити доступ кожної дитини до дошкільної освіти, розвиток та оздоровлення обдарованих дітей тощо. Третій напрям ініціатив Президента спрямований на забезпечення дітей-інвалідів умовами для виховання у сім’ї, розширення мережі центрів матері та дитини, раннє виявлення і вчасну медико-соціальну реабілітацію для дітей з вродженими вадами або із затримкою розвитку” – повідомила виступаюча. Світлана Анатоліївна закликала усіх відповідальних за покращення якості життя дітей в Ківерцівському районі до спільної роботи щодо проведення відповідних заходів для покращення якості життя дітей.

Бійці спецпідрозділів “Беркут” та “Сокіл”, відділу державної служби охорона демонстрували школярам свої дії по затриманню злочинців, представники школи козацького гарту провели показові виступи з різних видів бойового мистецтва. Для дітей була проведена екскурсія по військовому містечку. Вони побували у тирі, мали можливість позмагатись у грі в пейнтбол, демонструвалися різні види зброї та спецзасобів.

На завершення заходу правоохоронці підготували для дітей солодкий стіл, а козаки – куліш.

Як учні, так і директори та педагоги загальноосвітніх навчальних закладів району, що їх супроводжували отримали багато хороших вражень.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю