Юні баскетболісти Ківерцівщини – чемпіони Волині!

03.12.2015

Команда нашого району взяла участь в обласному чемпіонаті з баскетболу за програмою спартакіади «Волинь спортивна – 2015» серед юнаків 2000 року народження і молодших. Сформована вона була із учнів ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Жидичин, які відвідують баскетбольний гурток, котрий діє на базі школи.

На першому етапі учасники змагань були розподілені на 3 відбіркові групи по 4 команди в кожній. Регламент чемпіонату передбачав одноколовий турнір, в якому кожен матч тривав 4 чверті по 8 хвилин «брудного часу» і тільки останні 2 хвилини зустрічі суперники грали «чистий час». Оскільки Положення про чемпіонат змінювали кілька разів – то і склад учасників нашої групи так само мінявся. Як результат – ми опинилися в найскладнішому відборі – так званій «групі смерті», як охрестили її тренери і представники. У суперники нам випали минулорічні чемпіони і бронзові призери Волині – команди м.Луцька і Луцького району, а також непроста збірна Володимир-Волинського району. Але це ще більше підвищувало азарт наших гравців – бо удосконалюєш гру тільки тоді, коли зустрічаєшся із сильними суперниками.

Перипетії боротьби на майданчику повністю підтвердили прогнози спеціалістів:  команди рівні між собою і кожна зі своїми козирами, сильними та слабкими сторонами. Тому сміливо можна стверджувати, що на паркеті гра точилася не тільки на фізичному, але і на емоційному фронті серед гравців, а тренери намагалися вчасно протиставити свої контраргументи, розгадуючи хитромудрі комбінації суперників та організовуючи вчасну протидію їм.

Перший “млинець” для наших гравців вийшов глевким. Суперник ківерчан – господарі турніру – збірна Луцького району запропонувала вкрай сучасний, можна навіть сказати не по роках зрілий, баскетбол. Вони дуже широко розтягували наш захист і надзвичайно точно атакували із-за 3-очкової дуги. Наша команда оговталась тільки в третій чверті, але наздогнати конкурента уже не змогла – тож закономірна поразка 51: 40 і перші розчарування. Проте опускати руки ніхто не збирався, тим більше, що інші учасники почали програвати один одному. Спочатку головний фаворит змагань – юнаки м.Луцька перемогли збірні Луцького і Володимир-Волинського районів. У свою чергу, володимирволинці буквально розгромили Луцький район із різницею в 17 очок. Здавалось уже ніщо не врятує нас від поразок. Але саме в таких іграх гартується характер, виховуються справжні бійцівські і чоловічі якості. Ми нав’язали свою гру команді Володимир-Волинського району і впевнено вели весь матч з різницею в 6-8 очок, проте, зарано повіривши в перемогу, змазали кінцівку, але в підсумку все ж святкували  вікторію – 36:34.

Вирішальною стала гра із м.Луцьком, яка переросла у справжній баскетбольний трилер, які вкрай рідко трапляються не те, що в дитячому, але і в дорослому баскетболі. Як і команда Луцького району, гравці з обласного центру запропонували баскетбол в найкращих сучасних традиціях. Довгі розіграші із трьохочковими  атаками змінювалися силовими проходами їхніх «високих» під наш кошик. Протидіяти такій грі вкрай важко – і як наслідок, першу чверть ми провалили поступившись 15 очками! Але контраргументи були знайдені – наші гравці змінили систему персонального захисту на зонний і почали постійно заганяти суперника в глухий кут і наздоганяти його в рахунку. На повну потужність запрацювала уже жидичинська «дальнобійна артилерія», просто феноменально ми почали «втікати» у швидкий відрив і команда м.Луцька «попливла». За три хвилини до завершення зустрічі юнаки Ківерцівщини вирвалися вперед на 2 очки – ось тут і розпочалися баскетбольні «гойдалки». За цей час лідер змінювався 5 разів і 3 рази була рівновага. Розв’язка гри і всього відбіркового турніру настала за 2 секунди до закінчення матчу. За рахунку 43:43 лучани отримали право на два штрафні кидки. Перший вони успішно реалізували, а ось другий промахнулися… Ми вибороли підбір – кинджальна передача на нашого безумовно найкращого гравця цього турніру атакуючого захисника Поліщука Назарія і він із центру майданчика разом із фінальною сиреною забиває просто фантастичний триочковий! Тріумф одних – і розчарування та розпач інших, але – це і є гра! Баскетболісти Ківерцівщини святкують перемогу і потрапляють у фінал за 1-3 місця, а лучани змагатимуться за 4-6!

Заключний етап чемпіонату Волині відбувся 24 листопада у м.Володимир-Волинський. Крім господарів нашим юнакам протистояла ще збірна Ратнівщини. Фінал також видався на славу, хоча в цей день метеоумови (сніг і ожеледь) явно не сприяли доїзду команд до місця змагань.

Ратнівчани запізнювалися і тому першу зустріч ми грали із юнаками з княжого міста. Рідний, знайомий для них зал та палка підтримка уболівальників постійно гнала володимирволинців вперед, тому спочатку нам було непереливки. За 1 хвилину до завершення зустрічі юні жидичинці поступалися супернику 6 очками, але тут уже своє вагоме слово сказав наш розігруючий захисник Мозолюк Назар. За цей час він набрав 9 очок, а суперник забив нам тільки 2, отож Ківерцівський район переміг 43:42 і зробив вагому заявку на загальний тріумф.

У наступному матчі баскетболісти Ратнівщини доволі легко переграли господарів із різницею в 7 очок і також в хорошому настрої підійшли до вирішальної гри.

Особливо налаштовувати на фінальний двобій наших хлопців не було ніякої потреби – всі і так добре розуміли ціну цього протистояння. Із стартовим свистком рефері саме юні ківерчани захопили ініціативу і вже не випускали її із своїх рук ні на мить. Наша команда продемонструвала ту гру, на яку була готова ще на відбірковому етапі в Луцькому районі. Прекрасно змінювали акценти атак наші захисники – обидва Назари – Поліщук і Мозолюк; чудово взаємодіяли під кошиком як своїм, так і суперника наші «високі» - Гловацький Богдан, Піддубний Владислав і Зарадюк Павло; вдало виходили на заміну Горбач Максим, Рак Олександр і Мелєжніков Іван; вчасно давали перепочити ключовим гравцям Касьян Назар, Мозолюк Михайло, Веремчук Максим і Козак Андрій. Цей поєдинок явно став окрасою всього турніру і найкращою грою жидичинської команди. Була повністю реалізована тренерська установка на гру. Юним баскетболістам вдавалося чергувати довгі розіграші м’яча із кинджальними проходами під кошик суперника, стримувати і блокувати його три очкові атаки, блискавично переходячи у швидкий відрив, чітко та сконцентровано захищатися під своїм щитом і впевнено реалізовувати кидки з трьохсекундної зони опонента.

Продемонструвавши яскравий комбінаційний командний баскетбол, збірна Ківерцівського району виграла матч 46:36, а заразом і протріумфувала в чемпіонаті Волині з баскетболу! Хлопчаки фотографували себе і суперників та стрибали на радощах, волаючи чемпіонські піснеспіви. Вони ніяк не йняли віри, що перемогли!

Віват Ківерцівському району! Віват юним баскетболістам із Жидичина!