Виконання Програми зайнятості населення Ківерцівського району на період до 2017 року за 2015 рік

23.02.2016

Про виконання Програми зайнятості населення Ківерцівського району на період до 2017 року за 2015 рік на засіданні колегії райдержадміністрації звітував директор районного центру зайнятості Микола Музичук.

Він розповів про те, що протягом 2015 року послугами служби зайнятості скористалися 2 949 осіб незайнятого населення району. Станом на 1 січня 2016 року на обліку в центрі зайнятості перебувало 717 осіб, з них отримувачів допомоги 581. Серед зареєстрованих: жінки 406, молодь 286, особи що мають інвалідність 25. Серед безробітних: робітники 318, службовців 267, особи які не потребують підготовки 132, мешканців сільської місцевості 392, колишніх працівників АПК – 105, учасників АТО – 80, 21 переселенець з Криму, Донецької та Луганської області.

В 2015 році за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1 511 мешканців району. Серед працевлаштованих – 385 осіб з числа соціально незахищених, крім того працевлаштовано 34 інваліди, 4 особи з числа переселенців, 4 учасники АТО.

Зареєстровано 1491 місцевих вакансій. Станом на 1 січня 2016 року в базі даних налічувалося лише 3 актуальних вакансії.

92 безробітних, в тому числі 4 учасники АТО в 2015 році виявили бажання започаткувати власну справу, на що їм виплачено 911 тис. грн. З цією метою для цієї категорії громадян проведено 55 семінарів. Розгортання підприємницької діяльності безробітними здійснювалося у сферах торговельно-посередницької діяльності, наданні послуг з транспортного перевезення, будівництві.

Протягом  2015 року участь в громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 427 безробітних, з них 170 осіб в громадських роботах, які співфінансуються за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, коштів органів місцевого самоврядування та інших незаборонених законодавством коштів. До громадських робіт було залучено 3 особи з внутрішньо переміщених  та учасників АТО. Серед органів місцевого самоврядування хто долучився до цих робіт – Дернівська, Дідичівська, Грем'яченська, Суська, Борохівська сільські ради, Олицька селищна рада. Хочу відмітити що цей вид послуг останнім часом набув більшої популярності. Коли у 2013 році в районі було недовикористано 180 тис. гривень на оплату праці за виконані роботи, у 2014 – 25 тис. гривень і ці кошти пішли в інші райони області, то у 2015 році вже ми просили додатково кошти. А всього сільським радам та Олицькій селищній раді було перераховано 190 тис. гривень на оплату праці безробітних, залучених до громадських робіт.

За направленням центру зайнятості професійне навчання проходили 305 безробітних. Навчання з числа безробітних організовано під потреби роботодавця у сфері торгівлі, громадського харчування, надання послуг. 4 учасники АТО та внутрішньо переміщені особи підвищили свою кваліфікацію. На замовлення роботодавців організовано стажування 48 безробітних безпосередньо на робочих місцях. Рівень працевлаштування після навчання становить 100 відсотків.

З нових послуг, які передбачено Програмою 3 мешканці району отримали другу освіту  по ваучеру (особи яким виповнилося 45 і більше років).

В 2015 році проводилась компенсація єдиного соціального внеску 48 особам за працевлаштування на новостворені робочі місця безробітних з числа соціально-незахищених верств громадян. Компенсовано роботодавцям 333 тис. гривень. В 2015 році службою зайнятості району працевлаштовано на новостворені нові робочі місця 2 внутрішньо переміщені особи, за яких роботодавцю повністю компенсуються виплати на оплату праці.

Також в 2015 році службою зайнятості району на оплату праці осіб працевлаштованих на новостворені нові робочі місця з наданням дотації використано 22 тис. гривень.

Протягом 2015 року проведено 318 семінарів, в яких взяли участь 4325 осіб, 36 виїзних акції, які відвідали 1170 осіб.

Для мешканців, які проживають у сільській місцевості проведено VI сезон “Зимової агрошколи” за напрямами започаткування власного бізнесу у сфері сільського господарства. Всього в 2015 році проведено 10 занять в  в яких взяли участь 145 осіб. Всього жителям села проведено 23 семінари, в яких взяли участь 231 особа.

У центрі зайнятості та сільських радах відкрита постійно діюча виставка "Ваші шанси та можливості". Для жителів сільської місцевості розміщена актуальна інформація про діючі проекти, гранти, конкурси, обласні та районні програми підтримки сільськогосподарських виробників.

В 2015 році надано профорієнтаційних послуг для 1990 осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів, в тому числі 1081 учням загальноосвітніх навчальних закладів, з метою орієнтації на професії, актуальні на ринку праці, зокрема: уроки реального життя, конкурси, вікторини, професійні турніри, економічні екскурсії, ярмарки професій; використання в загальноосвітніх навчальних закладах району програмно - апаратних комплексів “Профорієнтаційні термінали”; виїзні акції з використанням мобільних центрів служби зайнятості.

В 2015 році в центрі зайнятості підготовлено та проведено 67 семінарів з роботодавцями, 4 засідання круглого столу, 21 презентацій роботодавця, 17 міні-ярмарків вакансій та ін. Для зміцнення та розширення шляхів взаємодії з роботодавцями підготовлено та проведено семінари за участю місцевої влади та роботодавців району. Проведено бліц-навчання для орендарів земель лісового фонду, представників об'єднань співвласників багатоквартирних будинків, роботодавців, які надають послуги у сфері фізичної культури та спорту, “круглий стіл” з питань обговорення районної та територіальної програм зайнятості.

Програмою передбачено 49 заходів щодо поліпшення ситуації у сфері зайнятості населення району, з них у 36 – серед відповідальних виконавців є Ківерцівський районний центр зайнятості.

В результаті проведеної роботи та посилення відповідальності особистих консультантів досягнуто позитивної динаміки в порівнянні до відповідного періоду 2014 року: зменшилась середня тривалість безробіття, зросла кількість зареєстрованих вакансій, збільшилася кількість вакансій із заробітною платою вище мінімальної.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю