Вшанували пам’ять жертв Голодоморів

22.11.2014

Історія нашої Батьківщини зазнала багато важких часів. Стихійні біди, війни, соціально-політичні заворушення та інші негаразди призводили до  різних кризових явищ. Та у XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії — голодомор.

Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. На щедрому українському чорноземі вмирали у страшних муках мільйони людей. Цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу, привести його до повного духовного рабства. Адже родюча нива давала достатньо хліба сумлінним трударям, але весь зрошений потом селянства урожай  було вилучено. Забирали все, чим можна було підтримувати життя, — до останньої зернини. Тих, хто збирав колоски на полях розстрілювали. Агонія голоду була воістину пекельною. Мерців не встигали ховати. Багатьох закопували у спільні “могильники” ще живими.

Багато років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем у серцях тих, хто був, є і буде українцем. По всій Україні четверта субота листопада скорботний день.

Ківерчани також приєдналися до жалобних заходів, які проводяться по всій Україні. Сьогодні, в  День пам’яті жертв голодоморів, жителі міста на чолі з керівництвом району пройшла скорботною ходою від приміщення районної державної адміністрації до міського парку, де біля пам’ятника Жертвам голодоморів та політичних репресій  відбувся мітинг-реквієм. Духовенство відслужило панахиду за померлими від голодоморів. Влада та громадськість поклали квіти та композиції з колосків до пам’ятного знаку.

Біля пам’ятника учасники мітингу-реквієму вшанували жертв голодоморів хвилиною мовчання, після чого взяли участь у загальноукраїнській акції “Запали свічку!”.

У цей день на приміщеннях підприємств, установ, організацій міста вивішено Державний Прапор України зі скорботною стрічкою.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю