Вшановано учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

13.12.2013

Все далі в історію відходять ті сім місяців 1986 року, протягом яких героїчними зусиллями та самовідданою мужньою працею сотень тисяч простих людей, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, вдалось приборкати вогнище радіації. Ця катастрофа є болем для всієї України і не зітреться з пам’яті ні сучасних, ні наступних поколінь.

На обліку в управлінні соціального захисту перебуває 21 учасник ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії, 79 – ІІ категорії, 544 – ІІІ категорії, 15- IV категорії, 820 – дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 1 дитина інвалід, хвороба якої пов’язана із наслідками аварії на ЧАЕС та 12 дружин померлих учасників ліквідації аварії.

Сьогодні, напередодні  Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у райдержадміністрації відбулося засідання “круглого столу”. Захід мав назву:“Бо людина ціниться по тому, чи вона зробила, що могла…”

У засіданні взяли участь голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник, голова районної ради Михайло Марчук, міський голова Володимир Жгутов, голова районної громадської організації “Союз Чорнобиль Україна” Олена Райгуцька, голова районної організації Товариство Червоного хреста України Любов Новосад, начальник управління соціального захисту населення Валентина Розум, ліквідатори аварії на ЧАЕС, представники районних засобів масової інформації.

Зі словами шани та вдячності до ліквідаторів аварії звернувся голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник: “На відстані цих років ми все більше розуміємо від якої страшної біди ви рятували країну. Не маючи часу на роздуми, не думаючи про нагороди, відзнаки, пільги, ризикуючи власним здоров’ям і життям, гідно виконували свій службовий та громадянський обов’язок, рятували людство від страшної катастрофи. І хочу запевнити вас, що районна влада докладає і буде докладати максимум зусиль для вирішення соціальних проблем учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та членів їх сімей”. Він також повідомив, що на сьогодні вже виготовлено пам’ятні знаки померлим ліквідаторам та жертвам Чорнобильської катастрофи, а також воїнам-афганцям. Весною ці пам’ятники будуть встановлені.

Щирі слова подяки ліквідаторам за їх мужність, героїзм і самовіддачу висловили також голова районної ради та міський голова.

Ліквідаторів чорнобильської катастрофи Семена Дмитрієва та Олексія Літковця було нагороджено грамотами районної державної адміністрації та районної ради. Від благодійного фонду “Рідна Волинь” Йосипу Дорошу було вручено фінансову допомогу.

Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих. Далі засідання “круглого столу” проходило у формі діалогу. Присутні учасники ліквідації аварії на ЧЕАС ділилися з керівництвом району своїми спогадами про ті далекі події, мали можливість задати запитання і отримати на них вичерпні відповіді.

Підводячи підсумки зустрічі голова райдержадміністрації наголосив, що ця категорія людей завжди повинна бути у полі зору, а проблеми, що піднімаються, своєчасно вирішуватись. Турботу і підтримку місцевої влади має відчути кожний ліквідатор аварії, постраждалий, діти з таких сімей. Також Зіновій Богданович вніс пропозицію у квітні 2014 року, з нагоди відкриття пам’ятного знаку померлим ліквідаторам та жертвам Чорнобильської катастрофи, у районному будинку культури ім. М.П.Ковальова провести концерт-реквієм та зібрати значно ширше коло людей, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю