Виконання завдань Президента України – шлях до забезпечення енергетичної незалежності держави

20.08.2013

Запорукою сталого економічного розвитку держави є її енергетична незалежність. На цьому наголошує Президент України В.Ф.Янукович. Урядом розробляються і ефективно втілюються у життя програми енергозбереження та підвищення енергоефективності. Значна увага приділяється питанням пошуку та використання альтернативних джерел енергії.

Районна державна адміністрація постійно працює над питаннями розвитку в районі альтернативної енергетики та енергозберігаючих проектів. Це питання систематично заслуховується на робочих нарадах, приймаються відповідні розпорядження  та доручення голови райдержадміністрації.

Подальший розвиток альтернативної енергетики потребує  наполегливої спільної праці, залучення інвестицій та впровадження сучасних науково-технічних досягнень. Виконання цієї роботи – ключ до ефективності економіки, енергетичної незалежності  країни, на що звертає увагу Президент України.

“Виконуючи завдання Президента України Віктора Януковича щодо скорочення споживання природного газу до 50%, на підприємствах регіону активно здійснюється впровадження альтернативних видів палива, від використання яких ми маємо високий економічний ефект”, – зазначає голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник.

В районі у 2013 році установами та організаціями усіх форм власності району було впроваджено 105 енергозберігаючих заходів на 99 об’єктах. Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів склала 2,2 млн. грн., зекономлено 263,2 тонн умовного палива.

На промислових та інших підприємствах і організаціях виробничої сфери впроваджено ряд енергозберігаючих заходів по оптимізації роботи систем теплопостачання, модернізації котельного і енергетичного обладнання, поліпшення теплозахисних властивостей будівель.

Зокрема, в котельні ПАТ "Кульчинський силікатний завод" проведено переобладнання газового котла ДКВР 4/13 на використання альтернативних видів палива, а в силікатному цеху впроваджено гвинтовий компресор TIDY 25. Вартість впроваджених заходів 1092,5 тис.грн.

В деревообробному цеху ДП "Ківерцівське лісове господарство" проведено заміну електродвигуна вентилятора витяжки тирси на менш енергоємний та замінено 5 старих дерев'яних віконних та одні вхідні двері на металопластикові. В нижньому складі даного підприємства проведено реконструкцію та ремонт опалювальної грубки.

В лісо-комплексі ДП "Цуманське лісове господарство" проведено заміну котла застарілої конструкції на енергозберігаючий котел КВ 10 БТ з установкою для автоматичного спалювання тирси потужністю 1000 кВт. Проведено утеплення теплотраси від котельні до сушильних камер із застосуванням сучасних тепло ізолюючих матеріалів. В адмінприміщенні підприємства замінено 21 віконних блоків на нові металопластикові.

У сушильному цеху та в котельні селянсько-фермерського господарства "Золота нива" переобладнано електроосвітлення із заміною 18 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні. В котельні підприємства проведено капітальний ремонт топок в котлах із заміною вогнетривкої цегли.

У виробничих цехах ТзОВ "Тартак" замінено зношене електрощитове устаткування на сучасне та електродвигун циркуляційного насоса на менш енергоємний. Переобладнано електроосвітлення із заміною 7 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи.

В лісопильному цеху ПАТ "Цумань" проведено, із застосуванням сучасних теплоізоляційних матеріалів, реконструкцію покрівлі з утепленням даху.

За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається одержати економію 50,0 тис.куб.м. природного газу, 17,4 тис.кВт.год. електроенергії та 141,7 Гкал. теплоенергії. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 335,7 тис.грн.

В житлово-комунальній сфері на здійснення енергозберігаючих заходів було впроваджено 8 заходів на 8 об'єктах. За рахунок цього в котельні комунального підприємства "Енергія" встановлено подрібнювач дерев'яних відходів ПЛ-160 для заготівлі сировини на твердопаливні котли та встановлено перехідний пристрій для підключення подрібнювача до електромережі.

У котельні Ківерцівської райспоживспілки проведено заміну котла "Рівно-40" на енергозберігаючий котел "Buderus" з використанням альтернативних видів палива. В магазині № 9 м. Ківерці проведено реконструкцію системи опалення з встановленням парапетного котла. В кафе "Росія" замінено 81,3 кв.м. віконних блоків на металопластикові. В багатоквартирному житловому будинкові по вул. Грушевського у м. Ківерці замінено плоску покрівлю на шатрову із застосуванням сучасних тепло ізолюючих матеріалів. Проведено заміну 2-х трьохфазних зонних електролічильника зовнішнього освітлення на вулицях Незалежності і Чапаєва у м. Ківерці. За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається отримати економію 20,6 тис.кВт.год. електроенергії, 19,2 Гкал. теплоенергії та 42,4 тонн умовного палива інших видів палива.

В закладах та установах району протягом І півріччя поточного року за рахунок бюджетних та залучених коштів суб'єктів було впроваджено 77 енергозберігаючих заходів на 78 об'єктах. Зекономлено 123 тонни умовного палива на суму 373,9 тис.грн.

З метою економії використання бюджетних коштів на оплату спожитих енергоносіїв, за рахунок коштів місцевого бюджету району в дитячому навчальному закладі № 2 м. Ківерці здійснено ремонтні роботи по реконструкції наявного законсервованого котла "УНІВЕРСАЛ-5" по переведенню з газового опалення на використання місцевих видів палива.

У бюджетних закладах району було проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 348 звичайних ламп розжарювання на компактні енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити 20,9 тис.кВт.год. електроенергії. Встановлено сучасне енергозберігаюче електроустаткування та нагрівальні прилади (електродвигуни, холодильники, електроплити, пральні машини та інше побутове електрообладнання) замість старого зношеного енергоємного в загальноосвітній школі с. Сильне, в дитячих навчальних закладах сіл Борохів, Озеро, Жорнище, Хорлупи, Прилуцьке, Грем’яче, смт. Цумань, в Ківерцівській районній лікарні, Цуманській виправній колонії № 84. Проведено встановлення нових, реконструкцію та ремонт 10 опалювальних грубок, замість непридатних старих, в дитячих навчальних закладах сіл Сильне, Липне, Дідичі, в приміщенні Холоневичівської сільської ради та у клубі с. Словатичі.

Проведено реконструкцію, ремонт та промивку внутрішніх опалювальних систем у дитячих навчальних закладах №2 м. Ківерці, с. Словатичі; в приміщеннях Ківерцівського центру розвитку дитини "Сонечко"; в загальноосвітніх школах сіл Жидичин, Холоневичі, Городище; в адмінприміщенні Озерцівської сільської ради, будинку культури с. Тростянець та у гуртожитках і котельні Цуманської виправної колонії № 84.

В районному будинку культури, бібліотеки для дітей в м. Ківерці та у дитячих навчальних закладах сіл Котів, Дерно проведено заміну електролічильників з трансформаторами струму на електролічильники прямого включення.

За рахунок впровадження заходів з поліпшення теплозахисних властивостей будівель проведено заміну 28 віконних та 5 дверних блоків на металопластикові  у  дитячих навчальних закладах № 3 м. Ківерці, смт. Олика, с. Липне, в клубах сіл Скреготівка, Дачне, в будинках культури сіл Грем’яче, Борохів, Цуманській виправній колонії № 84, Ківерцівській райсанепідемстанції; в Ківерцівському центрі розвитку дитини "Сонечко".

Здійснено ремонт, перекриття, утеплення та ущільнення дахів, стелі, зовнішніх і внутрішніх стін, підлоги, віконних та дверних блоків з використанням тепло-ізолюючих матеріалів у адмінприміщеннях Сокиричівської, Сильненської сільських рад, у дитячих навчальних закладах сіл Сокиричі, Сильне, в закладах культури сіл Бодячів, Суськ, смт. Олика, в загальноосвітній школі с. Носовичі та у Ківерцівській райсанепідемстанції.

За рахунок здійснення енергозберігаючих заходів у закладах та установах району передбачено одержати економію 135,4 тис.кВт.год. електроенергії, 4,0 тис.куб.м. природного газу, 208,6 Гкал. теплоенергії та 38,8 тонн умовного палива інших видів паливно-енергетичних ресурсів.

Виконуючи доручення та завдання Президента України, ми успішно реалізуємо державну політику в галузі енергозбереження, створюємо надійне підґрунтя для енергетичної незалежності району та країни– зазначає Зіновій Колісник.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю