Виконання в районі програми “Власний дім”

02.08.2013

З метою покращення житлово-побутових умов селян в Україні діють регіональні програми підтримки індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім», розроблені на виконання Указу Президента України «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» від 27 березня 1998 року, шляхом надання забудовникам довгострокових пільгових кредитів згідно з Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі, що затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 1998 р. № 1597. Впровадження регіональних програм «Власний дім» здійснюється на умовах співфінансування за рахунок коштів державного бюджету (бюджетна програма «Державне пільгове кредитування індивідуальних сільських забудовників») і місцевих бюджетів усіх рівнів.

У травні 2012 року Верховна Рада України внесла зміни до Закону України «Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві» в редакції від 15 травня 1992 року щодо надання індивідуальним сільським забудовникам державних пільгових кредитів. Внесення зазначених змін спрямоване на забезпечення рівного доступу індивідуальним сільським забудовникам, що проживають у межах та поза межами сіл і селищ, до державного пільгового кредиту. Відповідно до ст. 11 згаданого Закону, якою встановлено пільги для індивідуального житлового будівництва в межах сіл і селищ, а також за межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах, уряд України, місцеві державні адміністрації сприяють розвитку індивідуального житлового будівництва в межах сіл і селищ, а також за межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах, створюють сільським забудовникам (місцевому населенню і громадянам, які переселяються до сільської місцевості на постійне проживання) пільгові умови щодо забезпечення будівельними матеріалами і обладнанням, надання їм послуг і пільгових довгострокових державних кредитів.

Голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник провів нараду з головами селищних та сільських рад. Проаналізовано стан виконання в районі програми “Власний дім” за минулий та поточний роки.

Заходи районної цільової програми “Власний дім” є головним  засобом  підтримки  індивідуального  житлового  будівництва  на  селі, поліпшення житлово-побутових умов сільського населення шляхом надання  їм кредитів для будівництва та придбання житла, розвитку інженерної інфраструктури сіл, та збільшення  самозайнятості сільського  населення, покращення соціально-демографічної ситуації, стимулювання закріплення і зростання чисельності молоді на селі через надання преференцій в отриманні державних пільгових кредитів молодим сім’ям і молодим спеціалістам.

В 2012 році для отримання кредиту звернулися 23  жителя  району, в тому числі:

для газифікації  житлових  будинків –  2 жителя;

для  будівництва житла – 18 жителів;

для придбання житлових будинків – 3 жителя. 

В 2012 році 19 позичальників (враховуючи  тих, що звернулись у  попередніх  роках)  отримали  кредит   на  загальну  суму  416187 гривень,  в  тому числі з  районного  бюджету  82 160 гривень. Протягом минулого року позичальниками повернуто 53 369 гривень.

В 2013 році для отримання кредитів звернулося 14 осіб, в тому числі:

       - для будівництва житла – 11 осіб;

       - для купівлі житла –  3 особи.

В загальному потреба на 2013 рік в коштах на кредитування громадян складає 781 тис. гривень.

З початку 2013 року було виділено з районного бюджету 22 500 гривень для кредитування населення. Кошти, які будуть повернуті позичальниками в 2013 році складуть 68 тисяч гривень.

Фінансування програми відбувається з районного та обласного бюджету у відношенні 1:2.

За інформацією управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, за програмою “Власний дім” для надання кредитів по будівництву індивідуальних житлових будинків у сільській місцевості районним бюджетом на 2013 рік передбачено виділити 55 тис.грн., в тому числі 5 тис.грн. – на обслуговування кредиту.

Програма індивідуального житлового будівництва у сільській місцевості “Власний дім” діятиме до 2017 року. Відповідно до неї, кредити за цільовою програмою “Власний дім” надаються громадянам України, жителям Волинської області поетапно строком до 20 років, а молодим сім’ям (подружжя, в якому вік чоловіка та дружини не перевищує 35 років) або неповним сім’ям (мати (батько) віком до 35 років) до 30 років під 3 відсотки річних за користування кредитом для:

закінчення чи нового будівництва індивідуальних житлових будинків та господарських будівель;

купівлі незавершеного чи готового житла з реконструкцією;

інженерного забезпечення садиб (газифікація, водопостачання, електропостачання, водовідведення, благоустрій тощо);

розвитку особистих селянських господарств.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю