Відзначення Дня партизанської слави

20.09.2013

Цієї неділі, 22 вересня, Україна відзначатиме День партизанської слави. З нагоди свята у нашому районі відбулося вшанування пам’яті учасників партизанського руху. Для нашого краю ця подія є особливою, адже підпільно-партизанський рух на Ківерцівщині був масовим, героїчним.

Урочище Лопатень – вічний пам’ятник невмирущої партизанської слави, жива легенда, виколисана могутніми Цуманськими лісами. Кожна стежина, кожне деревце, кожна партизанська землянка тут береже пам’ять героїв. У роки Великої Вітчизняної війни у цьому місці та навколо нього перебувало декілька партизанських загонів: спец загін “Переможці” під командуванням Дмитра Миколайовича Медвєдєва, спец загони “Мисливці” та ”Олімп“ під командуванням Миколи Архиповича Прокоп’юка і Віктора Олександровича Карасьова, загін під командуванням Героя Радянського Союзу Григорія Васильовича Балицького, загін під командуванням Магомета. Саме з урочища Лопатень відбувся перший сеанс радіозв’язку з Москвою, який провела радистка Ніна Кокуріна. Тут сформувалась перша в районі партизанська група на чолі з жителем села Клубочин Олександром Філюком.

Сьогодні до цього священного місця завітали представники влади, ветерани Великої Вітчизняної війни – партизани й підпільники, мешканці навколишніх населених пунктів, голови місцевих рад, представники політичних партій та громадських організацій, школярі, ліцеїсти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою. Вони поклали квіти до обеліска слави. Настоятель Сильненського храму, Отець Петро Герасимюк відслужив панахиду за  загиблими партизанами.

У зв’язку з погодніми умовами подальші урочисті заходи відбулися у будинку культури села Журавичі. Ветеранів привітали перший заступник голови районної державної адміністрації Микола Вашкевич, заступник голови районної ради Андрій Киричук, голова районної ветеранської організації Степан Дзвонко. Вони вручили ветеранам подяки Ківерцівської районної ради та Ківерцівської районної державної адміністрації, а також подарунки. Присутні вшанували пам’ять про полеглих захисників і визволителів нашого краю, партизанів, та пам’ять про краєзнавця, який   зробив величезний внесок у збір та збереження матеріалів про події Великої Вітчизняної війни на території нашого району – Зіновія Марковича Євницького,  хвилиною мовчання.

З вітальними словами та подарунками до ветеранів звернулися голова районної організації партії регіонів Олександр Красовський та помічник депутата Верховної Ради України Ігоря Єремеєва Євгеній Зубенко.

Ветерани партизанського руху Христина Микитівна Шульська, Іван Германович Гаркуша та Іван Вакулович Мосіюк поділилися з присутніми спогадами про ті важкі часи, які їм довелося пережити. Вони закликали молодь завжди памятати подвиг дідів-прадідів.

Ліцеїсти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою та солісти районного будинку культури ім. М.П.Ковальова подарували присутнім чудовий святковий концерт.

У бібліотеках району відбулися презентації книжкових виставок та матеріалів про діяльність партизанів, підпільників у роки Великої Вітчизняної війни на території нашого краю.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю