В районі вшанували воїнів-інтернаціоналістів

15.02.2014

Історичні катаклізми ХХ століття, пов’язані з воєнними конфліктами в різних куточках планети, не обминули й Україну. Війни точилися далеко за її межами, але кров у них проливали сини України, несучи народам миротворчу місію. Угорщина, країни близького і далекого сходу, Африканського континенту, Куба, Чехословаччина, Югославія, Ліван, Ірак і найболючіша наша рана – Афганістан, війна в якому розтягнулася на довгі дев’ять з лишнім років. Через горнило афганської війни пройшло понад 160 тисяч мешканців України. Ця війна забрала життя трьох з половиною тисяч молодих солдат і офіцерів.

Указом Президента України Віктора Януковича від 12 червня 2013 року № 329 2014 рік проголошено Роком учасників бойових дій на території інших держав. В районі було заплановано проведення ряду заходів з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан і відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Та оскільки правління ВОО УСВА вирішило обмежити проведення урочистостей, відмінивши святкові концерти у містах та районах області, районні заходи були обмежені покладанням квітів до пам’ятного знаку у міському парку та до пам’ятника Олегу Денисюку.  

14 лютого голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник та заступник голови районної ради Андрій Киричук, Олицький селищний голова Олена Кашевська поклали корзини квітів до пам’ятника Олегу Денисюку у с. Метельне. Голова райдержадміністрації поспілкувався з батьком Олега Денисюка Петром Йосиповичем.  Зіновій Богданович поцікавився станом його здоров’я, проблемними питаннями та вручив матеріальну допомогу.

15 лютого відбулося покладання корзин квітів до пам’ятного знаку у міському парку. У покладанні квітів взяли участь представники влади – голова  районної державної адміністрації Зіновій Колісник, голова районної ради Михайло Марчук, міський голова Володимир Жгутов, воїни-інтернаціоналісти, громадськість міста. Присутні вшанували пам’ять загиблих земляків та усіх воїнів-афганців, які не повернулися до рідних домівок, а також тих, які померли від ран і хвороб уже на своїй землі, хвилиною мовчання.

Воїни-інтернаціоналісти мали змогу особисто звернутися до голови райдержадміністрації зі своїми нагальними питаннями, вирішення яких він взяв під особистий контроль. Основним питанням було забезпечення афганців житлом або земельними ділянками для будівництва житлового будинку. Також обговорили питання дати вставлення у міському парку пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам, який вже виготовлений.

Очільник району переконаний, що Указ Президента України щодо визнання 2014 року Роком учасників бойових дій на території інших держав, насамперед, свідчить про готовність держави виконувати всі задекларовані зобов’язання та соціальні гарантії. Зіновій Колісник також висловив сподівання на подальшу плідну та корисну співпрацю активу Спілки ветеранів Афганської війни та представників влади.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю