В рамках програми “Здоров’я матері і дитини” Ківерцівська ЦРЛ отримала медичне обладнання

13.02.2013

В Україні вже багато років діє українсько-швейцарська програма "Здоров'я матері та дитини", мета якої – покращення наявності, якості, ефективності та доступності “промоційних”, профілактичних і лікувальних послуг охорони здоров’я матері та дитини у вибраних областях, районах і громадах України. Вона охоплює Волинську, Івано-Франківську, Вінницьку області та Автономну Республіку Крим.

У 2012 році в рамках програми за кошти швейцарської сторони, цим областям було закуплено медичне обладнання на суму 13,4 мільйона гривень, з яких майже 3,8 мільйона гривень припало на Волинську область.

За ці кошти для області закупили 72 одиниці різного сучасного обладнання, серед якого апарат ультразвукової діагностики, дихальні апарати, реанімаційний столик для новонароджених тощо. Все закуплене обладнання було розподілено між медичними закладами області.

Пологове відділення Ківерцівської центральної районної лікарні отримало: апарат для дихальної підтримки новонароджених та немовлят в режимі назального СДППТ (СРАР), компресор до апаратів ШВЛ та СРАР, кардіо-респіраторний монітор для новонароджених для закладів І рівня надання перинатальної допомоги, джерело променевого тепла на мобільному стенді, лампа фототерапії, портативний реанімаційний набір для новонароджених і немовлят, шприцевий насос (зі шприцами), кардіотокограф.

У 2013 році співпраця між країнами в рамках діючої програми продовжиться. Планується створення симуляційного центру, де медики зможуть симулювати різні обставини, прогнозувати та відпрацювати проблеми під час пологів.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю