Школа лідера – школа майбутнього

11.06.2014

Формування активного молодого  громадянина української держави стоїть в центрі уваги сучасної громади. Цьому сприяють щорічні навчальні збори лідерів учнівського самоврядування, районні конкурси «Лідер року», практичні заняття з представниками шкільної молоді району. Під час оздоровчого періоду – 2014, з метою сприяння розвитку лідерських якостей, соціальної активності, творчого потенціалу шкільної молоді, допомоги в розвитку їх організаторських здібностей відділом освіти спільно із відділом молоді та спорту Ківерцівської райдержадміністрації була організована робота Літньої Школи Лідерства «Голос майбутнього». Програма реалізовувалася впродовж декількох днів та була насичена зустрічами із цікавими людьми, обміном  досвідом, активним відпочинком під час екскурсійних поїздок. У роботі Школи Лідерства взяли участь 87 учасників  зі всіх загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів.

Цікаво, за активної участі шкільної молоді  пройшли майстер – класи «Робота шкільної редакції» та «Заочна екскурсія шкільними музеями», у яких взяли участь відповідальний секретар редакції районного часопису «Вільним шляхом» Марія Королюк та в.о. директора Ківерцівського краєзнавчого музею Степан Войчик.

 Редактори шкільних газет НВК «ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія», Ківерцівської експериментальної школи, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 4   м. Ківерці, смт Цумань, с.Прилуцьке, Грем'яче, Карпилівка презентували свої видання, знайомилися із особливостями журналістської справи, запозичували ідеї у колег.  Маємо надію, що подібні зустрічі будуть сприяти розвитку шкільної преси, розкриттю талантів, творчих здібностей, підвищенню громадської активності учнів через їх журналістську діяльність у рамках школи.

У загальноосвітніх навчальних закладах діють 7 музеїв та 16 музейних кімнат історичного, патріотичного, етнографічного спрямування. Під час майстер – класу, який відбувся у Ківерцівському краєзнавчому музеї, юні екскурсоводи із 10 шкіл району провели заочні екскурсії по пришкільних музеях, запрошуючи присутніх відвідати їх та пересвідчитися у цікавих експозиціях та незвичайних експонатах. «У нашій школі музей є просто необхідною її частиною, тому що на виховні заходи часто до нас їдуть по реквізит, на протязі року для учнів організовуються екскурсії, гості нашої школи також його обов'язково відвідують. А щоб похід у наш музей був цікавим і пізнавальним, ми створюємо нові експозиції та куточки. Ось, наприклад, з останніх – встановлення діючого ткацького верстата, створення куточка із старими фотографіями з історії нашого села та статті про нього, колекції колишніх грошей», - ділиться екскурсовод Іванна Мельник із с. Липне. Гордість за рідну Волинську землю, що зростила славних людей, прозвучала у виступах Кушнірук Роксолани із с. Жидичин, яка розповіла про діяльність Романа Скіри, засновника першої Волинської цимбальної школи, Папіжук Марії із с. Сильне, яка презентувала роботу по збереженню спадщини журналіста Степана Радіона, майстрів Мирона Нестерчука та Дмитра Близнюка, науковців Григорія Аркушина та Зоряни Мацюк. Віола Мартинюк, член ради музейної кімнати НВК «ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія», познайомила із біографією Анатолія Макаревича, гурткову роботу якого пам'ятає не одне покоління ківерчан. Артур Березовський розповів про неоціненний внесок у пошукову та видавничу справу засновника Зразкового музею Бойової Слави ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Ківерці Зіновія Євницького. Присутні переконалися, що музеї та музейні кімнати при навчальних закладах Ківерцівського району  можуть гідно приймати гостей, а музейна справа – цікава форма виховання патріотів нашого краю.

Відпочивати у колі своїх однолітків завжди весело. А ще цікавіше, коли попереду – подорожі, екскурсії до історичних місць та пам'яток. Цьому сприяли так звані «лідерські вікенди», що надавали додаткові можливості для активного відпочинку та спілкування молоді. Для 27 лідерів із всіх куточків Ківерцівщини була організована екскурсія на поле Берестецької битви, під час якої молодь відвідала музей, усипальницю учасників битви, пройшла по пам’ятних місцях прориву загону Івана Богуна та смертельної битви побратимів, що прикривали цей відхід. Лідери ЗОШ  І-ІІІ ст.  с. Тростянець гостинно приймали 11 юних активістів - музеєзнавців. За допомогою заступника директора з виховної роботи Лариси Пінчук гості відвідали Свято – Троїцьку церкву, доторкнулися до її Святині – ікони Божої Матері, оглянули підземний музей при храмі. Цікавою була також екскурсія на місцевий млин, який працював із 30-х років минулого століття. «Отримала багато цікавої і корисної інформації, яку намагатимуся використати у майбутньому. В загальному, цей день можна сміливо назвати одним із найяскравіших за всі 10 років, які я провчилася в школі», - ділиться враженнями у кінці дня одна із учасниць поїздки у с. Тростянець. І чи не найпромовистіший відгук: «Було цікаво все! Хочу ще!»

На завершення Школи відбулася ділова гра «Експромт – експеримент – управлінці нової формації», яка поставила у роботі не крапку, а знак оклику. Лідери шкіл м. Ківерці зустрілися із очільниками Ківерцівського району Андрієм Киричуком, Анатолієм Сопросюком, Євгеном Зубенком, мером міста Володимиром Жгутовим, депутатом міської ради Сергієм Третяком. Молодим активістам запропонували на одну годину сісти у крісло керівника і спробувати себе у ролі управлінця.  Так, у ролі голови районної ради виступила Мосійчук Інна (ЗОШ І-ІІІ ст. № 1), голови РДА  - Віола Мартинюк (НВК «ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія»), секретарем РДА на годину побувала Олександра Довгань (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), начальником відділу освіти – Олеся Оліферчук (ЗОШ І-ІІІ ст. № 4), начальником відділу молоді і спорту – Аліна Пєсікова (ЗОШ І-ІІІ ст. № 3), у кріслі мера  - Романюк Богдан (ЗОШ І-ІІІ ст. № 3). Кожного із них супроводжувала група лідерів, які могли ближче познайомитися із колом діяльності управлінців. Підсумки проведеного заходу у їх відгуках:

 - Отримала масу вражень (приємних!), сподобалось побувати у кріслі голови райдержадміністрації. Сподіваюсь, що учні Школи Лідера у майбутньому будуть займати не менш достойні посади…

 - …особливо сподобалося міністерство (мабуть, відділ? авт.) молоді і спорту. Хотілося би ще багато екскурсій такого плану.

 - Сьогодні ми дійсно цікавились нашим майбутнім. Спілкуючись із Володимиром Володимировичем, ми багато чого нового почули і дізнались. Надіюся, все зміниться на краще, адже наші державні особи роблять все, що їм під силу.

 - Сьогодні я побувала у мера міста. Це справді тяжка робота і вона потребує відповідальності і багато сил. Мер справді дуже багато хоче зробити для людей і міста, але не вистачає коштів. Я думаю, після сьогоднішнього дня і молодь буде допомагати нашій адміністрації.

 - Дуже сподобалося, що мер був щирий з нами. Дуже хочеться, щоб всі ідеї збулися.

 - Сьогоднішній день заставив мене задуматися про молодь, про її ініціативу. І реально виникло бажання зробити щось від себе.

І наостанок – побажання лідерів, управлінців у майбутньому владі нинішній:

Успішно вирішувати усі проблеми. Вислуховувати і робити все можливе на користь людей. Терпіння!!!

Мудрості у вирішенні усіх проблем, терпіння, успіхів у роботі, оптимізму і віри!

Наталія Гмитрук, методист РМК відділу освіти Ківерцівської РДА

Ольга Поліщук, начальник відділу молоді та спорту Ківерцівської РДА

Сектор у справах молоді та спорту