Район отримав ще один шкільний автобус

26.07.2013

В рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України Віктора Януковича та на виконання державної цільової соціальної програми “Шкільний автобус” сьогодні відбулося урочисте вручення 10 автобусів марки “Еталон”, придбаних за кошти державного бюджету, районним відділам освіти Волинської області.

Участь в урочистостях взяли заступник голови обласної державної адміністрації Віталій Карпюк, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Хомич, заступник голови обласної ради Валентин Вітер і голова обласної профспілкової організації працівників освіти Василь Грановський.

У своєму виступі Віталій Карпюк підкреслив, що діти повинні із задоволенням ходити до школи. У них, як і вчителів, має бути можливість комфортно та безпечно доїхати на уроки та повернутися додому – це те завдання, яке сьогодні перед Урядом та місцевою владою ставить Президент Віктор Янукович, бо діти – це майбутнє України!

Обласна державна адміністрація постійно опікується проблемами освіти, зокрема сільської школи, створюються належні умови для навчання і виховання дітей сільського регіону шляхом забезпечення їх шкільними автобусами як важливим інструментом для рівного доступу сільських дітей до якісної освіти. Школи неодмінно повинні мати свій автобус. Не тільки, щоб довозити на навчання дітей і на роботу вчителів, а й для екскурсій, подорожей, інших потреб учнівського та педагогічного колективів.

Програма "Шкільний автобус" була започаткована ще у 2003 році, коли Віктор Янукович був прем'єр-міністром. Саме з його ініціативи розпочалася розробка та фінансування цієї програми. Волинь торік отримала від держави 29 автобусів для безпечного та безоплатного перевезення учнів та педагогічних працівників шкіл та дитсадків у сільській місцевості. Сьогодні ми отримали чергову партію автобусів і очікуємо цьогоріч ще кілька. Завдання стоїть таким чином, щоб у 2013 році цю програму виконати в рамках потреби. Проте, навіть повністю задовольнивши потреби області у шкільному транспорті, програма буде функціонувати і надалі, оскільки наявний сьогодні автопарк вже дещо застарів і є потреба автобуси замінювати.

Як розповів начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Олександр Хомич, цьогоріч для області на реалізацію програми «Шкільний автобус» передбачено 4,5 млн грн. З 2003 по 2011 роки Волинь отримала 117 автобусів, з них: 33 – за кошти державного бюджету, 80 – з місцевого, ще 4 – з інших джерел фінансування, у 2012-му - 29 автобусів (за кошти держави).

У 2012-2013 навчальному році організованого підвезення потребувало 9 846 учнів, підвозилось – 99,8%. З них – 68% учнів – шкільними автобусами, 23% - рейсовими, 9% - найманим, орендованим транспортом.

Пакет документів на новий шкільний автобус отримали голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник та начальник відділу освіти райдержадміністрації Світлана Бацмай.

Як зазначив Зіновій Богданович, оновлення парку, забезпечення належного технічного стану шкільних автобусів, комфортних умов підвезення учнів перебуває у полі постійної уваги райдержадміністрації.

У нашому районі з 4614 дітей, що навчаються у сільській місцевості, 783 – потребують підвезення.  В районі працюють 6 автобусів, 3 з яких були придбані за кошти державного бюджету і 3 – за кошти місцевого бюджету. У 2012 році для району ми отримали один шкільний автобус, який здійснює підвезення дітей в смт. Цумань, с.Грем’яче. Отриманий сьогодні автобус буде вручено Жидичинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів. У цей навчальний заклад підвозяться понад 60 дітей з 5 населених пунктів: сіл Озерце, Небіжка, Клепачів, Липляни і Кульчин. Також планується придбати автобуси для підвезення дітей до загальноосвітніх закладів сіл Холоневичі та Жорнище.

“Для нас важлива кожна дитина. І сьогодні відбулося не просто вручення автобусів. Адже шкільний автобус – це перш за все безпека дітей у дорозі до школи, спокій батьків, і, звичайно, забезпечення рівного доступу до якісної освіти кожного школяра, який проживає у сільській місцевості” – наголосив Зіновій Богданович. Ми бачимо, що сьогодні держава виконує свої обіцянки.

Від імені батьків та викладачів владу привітала жителька нашого району, вчитель загальноосвітньої школи с.Жидичин та мама Людмила Кондратюк. Вона висловила щиру вдячність Президенту Віктору Януковичу, уряду, керівництву обласної та районної державних адміністрацій за таку хорошу справу, як забезпечення дітей підвезенням до школи. Наші учні, діти, батьки довго чекали цих автобусів. Адже тепер їх діти зможуть не підлаштовуватися під розклад руху рейсових автобусів і матимуть можливість більш активно брати участь в олімпіадах, конкурсах, гуртках, що діють при навчальних закладах. А батьки будуть впевнені у безпеці своїх дітей.

Від імені тих, хто буде безпосередньо користуватися послугами придбаних новеньких автобусів, владі подякували і учні загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. с. Жидичин.

На закінчення урочистостей обласне керівництво нагадало водіям автобусів, які сьогодні отримали нові ключі про те, що вони завжди повинні пам'ятати про необхідність дотримання правил дорожнього руху. Адже ми довіряємо їм найголовніше, що є у нашому житті, - наших дітей!

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю