Проаналізовано роботу відділу Держземагенства у Ківерцівському районі за 8 місяців 2013 року

26.09.2013

Про роботу  відділу Держземагенства району за 8 місяців 2013 року та заходи щодо взаємодії з райдержадміністрацією сьогодні на засіданні колегії районної державної адміністрації інформував начальник відділу Держземагенства у Ківерцівському районі Ігор Левчик.

Зокрема він розповів, що станом на 1 вересня 2013 року до відділу Держземагентства у Ківерцівському районі надійшло 1439 заяв громадян та юридичних осіб з питань ведення Державного земельного кадастру. З них 1319 заяв про державну реєстрацію земельної ділянки, 736 заяв про надання відомостей про земельну ділянку у формі витягу з Державного земельного кадастру та 13 заяв щодо внесення відомостей (змін до відомостей) Державного земельного кадастру. Усі заяви розглянуті та виконані державними кадастровими реєстраторами.

На виконання Програми економічних реформ Президента України на 2010 - 2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" впроваджено процедуру повної відкритості у проведенні земельних аукціонів, а саме публікації на сайті Держземагентства відповідних оголошень. 

Станом на 1 вересня поточного року  спеціалістами відділу підготовлено до продажу на земельних торгах  29 лотів  із земель державної та комунальної власності, з яких 11 земельних ділянок не сільськогосподарського призначення (право оренди), площею 23,8806 га та 1 земельну ділянку не сільськогосподарського призначення (право оренди) площею 0,1000 га для комерційної діяльності, 17 земельних ділянок сільськогосподарського призначення (право оренди) площею 465,7985 га. Здійснено продаж 7 земельних ділянок не сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності площею 4,6577 га, що дало змогу наповнити бюджет різних рівнів на суму 1 161 622,00 грн.. Отож показники за 8 місяців 2013 року перевищують показники 2012 року на 110%.

Протягом восьми місяців 2013 року відділом Держземагентства  розглянуто 114 звернень громадян. Аналіз питань, порушених у письмових зверненнях, показує, що громадяни  зверталися: з питань роз’яснень застосування земельного законодавства, надання та приватизації земельних ділянок, з питань вирішення земельних конфліктів, стосовно ведення Державного земельного кадастру, в тому числі присвоєння кадастрового номера земельній ділянці та роботи державних кадастрових реєстраторів.

При розгляді звернень громадян, які потребують соціального захисту і підтримки, до порушених у них проблем, як керівництвом так і працівниками відділу приділялася особлива увага. За результатами розгляду на 30 звернень надано роз’яснення по суті порушених питань, на інформаційний запит надано відповідь. Питання, порушені у 14 зверненнях вирішено позитивно.

Спеціалістами сектору землеустрою та ринку земель прийнято 976 заяв громадян та юридичних осіб щодо надання витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок. З них 827 заяв опрацьовано та надано витяг, зареєстровано 165 висновків до проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок.

Постійно тримається на контролі надходження плати за землю. Так станом на 1 січня 2013 року призначено виплати 3 млн. 895 тис. грн., фактично надійшло 4 млн. 654 тис грн., з яких: земельний податок з юридичних осіб 846 тис. грн., орендна плата з юридичних осіб 2 млн.382 тис. грн., земельний податок з фізичних осіб 219 тис грн., орендна плата від фізичних осіб 1 млн. 207 тис. грн. Процент виконання – 119.5%. Станом на 1 вересня 2013 року призначено плати за землю в розмірі 4млн. 702 тис грн., фактично надійшло 3 млн.725 тис. грн., процент виконання 79.2%.

Постійно ведеться роз’яснювальна робота щодо змін в земельному законодавстві. Проводяться засідання “круглих столів”, наради та семінари із головами, землевпорядниками сільських, селищних та міської ради щодо роз’яснення чинного законодавства, реалізації земельної реформи та запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення; розміщується відповідна інформація у районній громадсько-політичній газеті “Вільним шляхом” та на офіційних сайтах райдержадміністрації та районної ради .

Спеціалістами відділу постійно ведеться облік земель, що перебувають

у власності, постійному і тимчасовому користуванні юридичних та фізичних осіб, за винятком тих площ земель, які надані в тимчасове користування іншим власникам землі і землекористувачам із земель, що перебувають у власності або в постійному користуванні цих юридичних і фізичних осіб, а також обік земель і розподіл їх за власниками землі, землекористувачами, угіддями та видами економічної діяльності в межах територій, які входять до адміністративно-територіальних одиниць, у тому числі окремо – в межах населених пунктів, зрошувані та осушені землі, розподіл земель .

Для контролю наявності фізичного стану документів проводиться інвентаризація документації із землеустрою та формування обліку документації у журналах за формою згідно до Положення про Державний фонд документації із землеустрою та занесення даних до електронного реєстру. Станом на 1 вересня 2013 року до електронного реєстру занесено 23786 документацій із землеустрою.

Проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів щороку забезпечує стабільне зростання бюджетних надходжень. У 2012 році повністю завершені роботи по оновленню нормативної грошової оцінки населених пунктів Ківерцівського району.

Загальна площа земель населених пунктів становить 23,6 тис. га. Проведено інвентаризацію на площі 12,8 тис. га. (54% від загальної площі). За межами населених пунктів проведено інвентаризацію земель несільськогосподарського призначення на площі 55.7 тис. га., що становить 99.5 % від їх загальної площі (55.99 тис. га.).

З метою забезпечення виконання заходів, визначених Програмою економічних реформ Президента України В.Ф.Януковича на 2010-2014 роки "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава" в районі ведеться робота з інвентаризації земель державної власності за межами населених пунктів загальною площею 4043 га., на проведення якої із держаного бюджету виділено 485 тис. грн.

У рамках Паспорту бюджетної програми КПКВК 2803030 "Проведення земельної реформи" на території Ківерцівського району у 2013 році комітетом конкурсних торгів відділу Держземагентства було проведені конкурсні торги щодо проведення закупівлі послуг визначені Законом України «Про здійснення державних закупівель», а саме Створення цифрових векторних карт методом векторизації сканованих зображень (агровиробничі групи ґрунтів, рельєф та нормативної грошової оцінки земель населених пунктів) Ківерцівського району на суму 120 тис. грн.

Зазначені роботи дадуть змогу наповнити базу Державного земельного кадастру, що дозволить вже найближчим часом досягти рівня розвинутих Європейських країн,  де кожна земельна ділянка має свій кадастровий номер,  обліковується, навіть кожна будівля.

Як зазначив Ігор Левчик,  законодавство в земельних відносинах є дуже складним, заплутаним, суперечливим і на жаль на сьогоднішній день простому громадянину дуже складно в цих питаннях розібратися. Тому надзвичайно важливою є тісна співпраця між райдержадміністрацією та відділом Дерземагенства по різних напрямках роботи, особливо щодо поінформованості населення.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю