Про організацію та результати зовнішнього незалежного оцінювання у навчальних закладах району у 2016 році

21.09.2016

Про організацію та результати  зовнішнього незалежного оцінювання в навчальних закладах району у 2016 році доповідала методист районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації Ірина Сорочинська.

Вона розповіла, що з метою якісної підготовки та організованого проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2016 році було створено належні умови у ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 м. Ківерці – пункті проведення пробного зовнішнього оцінювання. Для проведення тестування, що відбулося 2 квітня 2016 року з української мови та літератури, згідно вимог, підготовлено 12 аудиторій на 172 учасника. Тестування пройшли 170 одинадцятикласників, які зареєструвалися. До роботи у пунктах ЗНО було підготовлено та залучено 139 педагогічних працівників.

   Здійснювалася координація діяльності між Львівським регіональним центром оцінювання  якості освіти та навчальними закладами щодо підготовки і проведення ЗНО у 2016 році. Зібрана інформація опрацьовувалась в  Особистому кабінеті відповідального за ЗНО на сайті ЛРЦОЯО. Питання щодо підготовки та проведення ЗНО розглядались на нарадах директорів та заступників з навчальної роботи ЗНЗ району.

Проводилась роз’яснювальна робота серед громадськості щодо порядку проведення ЗНО, організації вступу до вищих навчальних закладів: на базі ЦДЮТ у лютому 2016 року відбулися громадські слухання. Проводилась інформаційно-роз’яснювальну робота щодо процедури реєстрації учасників ЗНО.

З метою якнайповнішого інформування учнівської та педагогічної громадськості про особливості ЗНО-2016 керівниками загальноосвітніх навчальних закладів І-ІІІ ступенів взято участь у циклі вебінарів, проведених ЛРЦОЯО в режимі он-лайн. Учні шкіл району проходили он-лайн тестування на сайті УЦОЯО та ЛРЦОЯО, а також брали участь в апробації тестових завдань з української мови, історії України, математики.

Державну підсумкову атестацію у формі ЗНО з української мови і літератури проходило 424 випускника, з математики - 86 чоловік; з історії України - 338 чоловік.

Якісний показник успішності учнів з української мови і літератури становить 38, 4%, з математики - 33,7%, з історії України - 27,5%.

На високий рівень  українську мову і літературу склало 50 чоловік, що складає 11,8%, з них: «12 балів» отримали 4 учні, «11 балів» - 21 учень,  «10 балів» - 25 учнів. На достатній рівень здали 113 учнів, що становить 26,7%. На середній рівень - 161 учень, що становить 37,9%. На початковий рівень написало 100 учнів, що становить 23,6%, з них: «1 бал» - отримали 3  учні, «2 бала» - 30 учнів,  «3 бали» - 67 учнів. Початковий рівень у 2 рази перевищує. Не подолали поріг 76 учнів району.

На високий рівень ЗНО з математики написало 3 учня, що складає 3,5%, з них:«12 балів» - немає, «11 балів» - отримав 1 учень , «10 балів» - 2 учня. На достатній рівень склали 26 учнів, що складає 30,2%. На середній рівень написало 43 учні, що складає 50%. На початковий рівень написало 14 учнів, що становить 16,3%, з них:«1 бал» - 0, «2 бала» - 6 учнів,  «3 бали» - 8 учнів. Початковий рівень майже у 5 разів перевищує високий. Не подолали поріг 33 учні району.

На високий рівень історію Україну написало 18 учнів, що складає 5,3%, з них: «12 балів» - отримали 2 учня, «11 балів» - 6 учнів,  «10 балів» - 10 учнів. На достатній рівень написало 75 учнів, що складає 22,2%. На середній рівень написало 224 учня, що складає 66,3%. На початковий рівень написало 21 учень, що становить 6,2%, з них:«1 бал» - немає, «2 бала» - отримали 2 учня,  «3 бала» - 19 учнів. Майже однакова кількість, як початкового рівня, так і високого. Не подолали поріг 74 учні району.

200 балів у цьому році не отримав жоден учасник з району.

Визначено рейтинг кращих шкіл району по результатах ЗНО:

  • з української мови: ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці, Ківерцівська експериментальна школа, НВК - гімназія, ЗОШ смт Цумань,  с. Жидичин,  с. Берестяне, с. Дерно;
  • з математики: ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м. Ківерці, Ківерцівська експериментальна школа, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Берестяне;
  • з історії України: ЗОШ І-ІІІ ст. с. Берестяне, с. Холоневичі, ЗОШ І-ІІІ ст №4 м. Ківерці, НВК- гімназія, Ківерцівська експериментальна школа, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дерно, смт Олика, смт Цумань.

 Найбільший показник початкового рівня навчальних досягнень мають учні таких навчальних закладів, зокрема:

  • з української мови - ЗОШ І-ІІІ ст. с. Суськ, с. Карпилівка, с. Покащів, смт Олика, с. Дідичі, с. Жорнище, с. Липне;
  • з математики - ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дідичі, с. Липне,  с. Суськ;
  • з історії України: ЗОШ І-ІІІ ст. с. Жорнище, с. Дідичі, с. Покащів.                                               Результати зовнішнього незалежного оцінювання були детально проаналізовані на серпневій колегії відділу освіти, де було дано доручення адміністраціям загальноосвітніх шкіл району детально проаналізувати результати державної підсумкової атестації, що проходила у формі зовнішнього незалежного оцінювання у порівнянні з річним оцінюванням учнів своїх шкіл на серпневих нарадах, засіданнях методичних об’єднань вчителів - предметників, вивчити стан викладання предметів і визначити шляхи підвищення якості знань школярів з окремих навчальних предметів та розробити методичні заходи щодо роботи з учнями, які мають початковий рівень навчальних досягнень.
Відділ з питань управління персоналом та організаційної роботи апарату районної державної адміністрації