Представники Ківерцівського району взяли участь у Дні саду

19.09.2017

15 вересня на базі ТзОВ «Агрофірма «Володимирські сади» с. Стенжаричі Володимир-Волинського району відбувся День саду на тему «Технологія вирощування плодово-ягідних та горіхоплідних культур в Лісостеповій та Поліських зонах області». У заході взяли участь директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Горбенко, керівник ТзОВ «Агрофірма «Володимирські сади» Володимир Гарун, директор ТОВ «Єврофрут груп» Леонід Крощук та голова Устилуської ОТГ Віктор Поліщук. Ківерцівський район представляли начальник управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації Ірина Куцик, заступник начальника управління Тетяна Тельпіз, фермери ФГ «Хоровець» Василь та Вадим Хоровці, які займаються вирощуванням плодово-ягідних та горіхоплідних культур.

 Учасники Дня саду оглянули насадження малини, ожини та полуниці, плодорозсадник, яблуневий сад «Агрофірми «Володимирські сади» та ознайомилися з технологією вирощування даних культур.

Підприємство вирощує 24,5 га полуниці (сорти: Флоренс, Зенга-Зенгана, Вікторіана), 3 га малини (сорти: Аміра, Хімбо-Топ, Зева) та 1 га ожини (сорти: Потрійна корона, Честер, Натчес). Вся продукція в основному йде на експорт.

Також агрофірма спеціалізується на зерняткових та кісточкових культурах, селекції рослин,  має статус насіннєвого господарства. Тут працює лінія соків прямого віджиму NFC (NotFromConcentrate- не з концентрату) на свіжі фрукти, овочі, ягоди під назвою PREMIER.    

Яблуневий сад займає площу 42 га та 15 га: молоді насадження, де вирощують  сорти Айдаред, Чемпіон, Джонаголд, Хоней Крісп, Лігол, Мутсу, Голден Делішес, Джонаголд Декоста.

По завершенню оглядової частини присутні відвідали БК с.Стенжаричі, де відбулася пленарна частина на якій з вітальним словом виступив Стенжаричівський сільський голова Анатолій Яльницький.

Очільник аграрного відомства Юрій Горбенко інформував про виробництво плодово-ягідної продукції в області, проблеми та перспективи розвитку.

З заключним словом перед учасниками заходу виступив Голова громадського об’єднання виробників плодово-ягідної продукції Сергій Новосад, який охарактеризував діючий ринок плодово-ягідної продукції, його перспективи, недоліки у виробництві, переробці та зберіганні.

 

Управління інвестицій, інфраструктури, та агропромислового розвитку