Працювати не порушуючи чинного законодавства

16.07.2015

9 липня голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук спільно профільними службами проводили  виїзний прийом громадян у селі Покащів. Серед чималої кількості проблемних питань до керівника району було прохання зупинити діяльність місцевого магазину – бару та допомогти врегулювати ряд земельних питань пов’язаних з орендою земельних часток (паїв). Голова райдержадміністрації пообіцяв розібратися та дав відповідні доручення.

Важливим аспектом сьогодення є вирішення питань легалізації трудових відносин з найманими працівниками з метою детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати на підприємствах, в установах, організаціях і у фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Так як у нашому районі діє робоча група, головним пріоритетом якої є посилення контролю за станом оформлення трудових відносин між роботодавцями та найманими працівниками шляхом консолідації зусиль членів робочої групи, проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців щодо дотримання ними вимог чинного трудового законодавства, в частині використання найманої робочої сили та запобігання фактів неофіційних трудових відносин, 15 липня 2015 року відбулося виїзне засідання робочої групи в село Покащів. Група працювала у складі: першого заступника голови районної державної адміністрації Юліана Таранчука, начальника об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області Олександра Мельника, головного державного інспектора управління держпраці у Волинській області Марії Мосур, головного спеціаліста управління соціального захисту населення райдержадміністрації Богдана Сурмика, голови Покащівської сільської ради Богдана Чекеренди та ін.

Спільно із працівниками податкової міліції ГУ ДФС у Волинській області проведено перевірку одного із суб’єктів підприємницької діяльності в селі Покащів. На момент перевірки в цьому закладі виявлено ряд порушень вимог діючого законодавства – з порушеннями здійснювалася реалізація алкогольних напоїв та не оформлені трудові відносини з найманими працівниками. Так як товар реалізовувався без відповідної ліцензії та без застосування реєстратора розрахункових операцій працівниками податкової міліції було вилучено цей товар.

Надалі спільними зусиллями робочої групи та фіскальних служб будуть проводитися перевірки, а винні, які порушують діюче законодавство будуть відповідати,  відповідно до  норм діючого законодавства.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю