Особлива увага сім'ям, які опинилися у складних життєвих обставинах

17.10.2013

Найуразливіші верстви населення - категорії людей, які потребують посиленої уваги влади та повного забезпечення соціальними послугами.

Соціальна робота з сім’ями, які перебувають у складних життєвих обставинах, є одним з пріоритетних напрямів діяльності районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. На даний час в районі, як і в державі загалом, відповідно до соціальних ініціатив Президента України, сформована нова вертикаль соціальних фахівців. Варто зауважити, що у європейських країнах ні програми соціального розвитку, ні соціальна політика не обходяться без урахування думки і результатів діяльності фахівців із соціальної роботи.

Основне завдання фахівця соціальної роботи – бути помічником для кожної родини, яка потребує допомоги. Соціальний фахівець це в жодному разі не інспектор, який перевіряє соціальний стан сім’ї. Це радше друг, який доступними йому засобами допоможе подолати кризу в сім’ї, зберегти затишок і тепло родинного вогнища, часом навіть примирити родину.

У зазначеному напрямку роботи одним з найголовніших чинників є раннє виявлення сімей, які потребують сторонньої допомоги, з метою профілактики сімейного неблагополуччя, своєчасного виявлення проблем та надання відповідної якісної допомоги.

В рамках реалізації в регіонах соціальної ініціативи Президента України щодо вдосконалення роботи соціальних служб шляхом повного охоплення соціальними послугами найуразливіших категорій населення, раннього виявлення проблемних сімей та вчасного надання їм підтримки, заступник голови райдержадміністрації Людмила Федюк, керівник районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Оксана Нікітюк, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Розум, соціальний працівник Завітненської та Озерської сільських рад здійснили виїзд у села Завітне і Човниця. Метою поїздки було проведення інспектування та обстеження житлово-побутових умов проживання сімей, що перебувають під соціальним супроводом та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Загалом на території Завітненської сільської ради проживає п’ять сімей, що знаходяться під соціальним супроводом. Та соціальний працівник щотижнево відвідує і ті сім’ї в яких було вчинено насильство, і ті в яких є особи, що були засуджені, і ті, що зняті із супроводу, проте потребують контролю. Наталія Миколаївна спілкується з ними, радить як знайти вихід із складної ситуації, що склалася, допомагає оформити соціальні допомоги та контролює їх використання.

“ В одній із відвіданих сьогодні сімей,  батьки виховують трьох дітей. Провівши роботу з цією сім’єю, яка опинилася під супроводом, через невеликий проміжок часу було відмічено ряд позитивних зрушень. Знімаючи з супроводу сім’ю, яка з нашою допомогою, відроджується і починає самостійно справлятися з життєвими труднощами – це як дати нове життя, це радує і вселяє надію на краще”, - вважає фахівець із соціальної роботи Наталія Карпенко.

Протягом 2013 року  у Ківерцівському районі  було надано соціальні послуги 2715 сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Загалом під соціальним супроводом знаходиться 154 сім’ї, в яких виховується 386 дітей. На обліку, як сім’ї в складних життєвих обставинах перебувають 360 сімей, з якими проводиться соціальна робота з метою подолання  складних життєвих обставин.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю