Навчально-тренувальний збір Ківерцівської районної громадської дитячої організації “Школа безпеки та виживання” “Тивер”

30.12.2016

Разом з хуртовинами, морозом та інеєм зима несе з собою безліч захоплюючих ігор та розваг. Як чудово пронестись з гірки на лижах чи санчатах, пограти в сніжки, покататися на ковзанах! На жаль, зимовий час має і свої мінуси – застуда, удари, переохолодження, обмороження… 

З 21 по 23 грудня 2016 року активісти “Тивера” пройшли навчальний вишкіл з основ безпеки та життєдіяльності. Основними завданнями заходу було проведення навчально-показових занять з надання само та взаємодопомоги при різноманітних надзвичайних та побутових ситуаціях. Учасники заходу мали змогу прослухати теоретичний курс з основ медицини, радіаційного та хімічного забруднення, рятувальної справи, пожежної підготовки навиків з туризму. Після теоретичного курсу були практичні заняття для закріплення пройденого матеріалу.  Навчання проходили у кількох навчальних закладах та установах  - у Ківерцях на базі Ківерцівської районної станції юних туристів,  також у приміщенні “Тивера” та у місті Луцьку. 

Навчально-методичний центр ЦЗ та БЖД Волинської області відкрив двері для активістів “Школи безпеки”, де методисти обласного методичного кабінету підготували низку цікавих та пізнавальних заходів на тематику безпеки життєдіяльності у зимовий період. Адже напередодні зимових канікул, новорічних та різдвяних свят надзвичайно важливо нагадати учням правила безпечної поведінки на вулицях, зробивши акцент на специфічні «зимові» небезпеки, пов'язані, перш за все, з поганими погодними умовами та їх наслідками. Тому Алла Семінович та Лілія Богданович, працівники обласного методичного кабінету розробили для присутніх блок пам’яток щодо поведінки на дорозі в зимовий період, на водоймах, вкритих кригою, при ожеледиці, відмороженні, а також про правила пожежної безпеки під час святкування нового року. Юні туристи активно включились в хід бесіди, доповнювали виступаючих власними життєвими спостереженнями щодо дій при виникненні надзвичайних ситуацій взимку. Школярам також було запропоновано для перегляду та обговорення навчальний фільм “Зимова мозаїка небезпек”.

Наступним етапом зустрічі стало проведення брейн-рингу з цивільного захисту та безпеки життєдіяльності між юними гуртківцями. Мета гри – узагальнити знання учасників заходу про надзвичайні ситуації та дії при їх виникненні; розвивати інтелектуальні здібності, швидкість реакції та ще раз нагадати учням про те, що життя та здоров’я людини – найвища цінність.     

Для проведення заходу було обрано компетентне журі, дві команди учасників, які обрали капітанів та презентували свою назву і девіз. Гра проходила у 4 раунди. Між 3-м і 4-м раундами відбувся конкурс капітанів. Школярі проявляли кмітливість та вправність, активно та злагоджено шукали відповіді на поставлені питання, показали гарні знання з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

На завершення заходу учасникам було вручено солодкі подарунки. 
Приємно відзначити, що ця зустріч була організована таким чином, щоб юні гуртківці могли проявити свої здібності, а також отримати корисні навички та знання, які знадобляться їм впродовж усього життя.

Наступним об’єктом, де навчають та готують рятувальників, був навчальний пункт навчально-методичного центру  цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, де юним рятувальникам провели цікаве заняття та розподілили про основні причини надзвичайних ситуацій та виникнення пожеж, зокрема. Дуже корисним були заняття по вивченню будови та принципу роботи вогнегасників. Показано ряд навчальних фільмів та практичних занять.

Вивчений матеріал та корисна інформація плюс практичні навчання допомогли тиверцям завершити календарний рік потрібним курсом та збором.  Захід відбувся завдяки співпраці та підтримці громадської організації сектором у справах молоді та спорту Ківерцівської районної державної адміністрації. (завідувач сектору М.Й.Хазанюк)

Юрій Тананайський

Заступник голови ГДО “Тивер”

Сектор у справах молоді та спорту