На захисті прав дітей

28.11.2014

Людина від народження має права й обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації відбувається в кожного по-різному. Добре, коли цей процес відбувається в сімейному оточенні, в атмосфері любові й тепла.

Однак не можна забувати, що існує найбільш вразлива й незахищена категорія дітей, зокрема діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, опіку над якими здійснює держава. На території нашого району перебуває 175 таких дітей. 11 з них не мають власного житла і  закріпленого права на проживання.  З метою вирішення цього проблемного питання службою у справах дітей райдержадміністрації розроблена районна програма забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа

У 2008 році жителів с. Чемерин позбавили батьківських прав відносно п’яти дітей.  На даний час троє з них уже повнолітні: Артем має свою сім’ю, Руслан і Дмитро студенти Ковельського ПТУ №5. 14-ти річний Віталій – дитина-інвалід перебуває у дитячому будинку-інтернаті смт. Голоби, а 9-ти річного Іванка виховує прийомна сім’я.

Будинок, у якому колись проживала сім’я, практично розвалився. Тому хлопці залишилася без даху над головою. Вирішити цю складну проблему вдалося завдяки діючій районній програмі забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа. За кошти обласного, районного та сільського бюджетів, у сумі 95 тис грн.,  нещодавно було придбано соціальне житло для цих дітей у с. Жорнище.

Нова домівка хлопців – простора селянська хата з меблями та необхідними у побуті речами. На подвір’ї є господарські будівлі.

У п’ятницю, 28 листопада, ключі від придбаного будинку Руслану і Дмитру вручили начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Скубій та голова районної ради Андрій Киричук.

Вони привітали хлопців з новосіллям та висловили сподівання, що у новому помешканні їх чекатимуть лише щасливі дні. 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю