На захисті прав та законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

17.12.2013

Пріоритетним напрямком освіти, державної влади та загалом суспільства, є забезпечення належного рівня виховання і дотримання прав дітей, наголошує глава держави Віктор Янукович. “Ми відповідальні за безтурботне дитинство нащадків, - каже Президент. – Тому серед соціальних ініціатив найактуальнішим є створення достойних умов для повноцінного, всебічного розвитку і перебування у сімейному колі кожної дитини”.

Питання організації роботи в районі щодо захисту прав дітей перебуває на постійному контролі голови районної державної адміністрації Зіновія Колісника та його заступника Людмили Федюк. З метою координації та удосконалення механізму взаємодії дотичних до вирішення проблем соціального захисту дітей установ, управлінь, відділів, служби у справах дітей райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування, звіти про їх роботу регулярно слухають за засіданнях дорадчих органів райдержадміністрації, сесіях та постійних комісіях районної ради.

Велика увага приділяється вирішенню житлових питань дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Із 185 статусних дітей, які перебувають в службі у справах дітей на первинному обліку, 43 - віком від 16-18 років. З них 19 дітей поставлено на квартирний облік, щодо 24 дітей справи перебувають в процесі вирішення. Крім того, для 16 дітей після надання  первинної правової допомоги їх опікунам, вже оформлено право власності на житло, для 5 дітей оформляються документи на право власності. Із 87 осіб, з числа статусних дітей 29 мають власне житло, 44 особи поставлено на квартирний облік, стосовно 14 вирішується питання виконкомами місцевих рад.

Рішенням районної ради від 19.09.2012 року № 14/11 було затверджено районну цільову Програму забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2016 роки.

На виконання заходів вищевказаної Програми на 2013 рік з районного бюджету, а також бюджету селищних та сільських рад було виділено 80 000 грн. та надано субвенції з обласного бюджету в розмірі 55 000 грн. для придбання соціального житла особам, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Сьогодні заступник голови районної державної адміністрації Людмила Федюк вручила ключі від соціального житла дітям, з числа осіб позбавлених батьківського піклування Валерію, Сніжані та Аліні Ткаченкам. Нещодавно за кошти обласного, районного і бюджету територіальної громади Дідичівської сільської ради, для них був придбаний житловий будинок у с. Гор’янівка.

На черговому засіданні  сесії районної ради будуть затверджені заходи спрямовані на виконання районної цільової соціальної Програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа на 2013-2016 роки на 2014 рік. На придбання соціального житла для дітей, проведення капітального ремонту житлових будинків дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також для надання матеріальної допомоги для проведення ремонтних робіт цим категоріям дітей заплановано  137 тис.грн.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю