Мови рідної скарби

08.11.2013

Щорічно 9 листопада в Україні відзначається День української писемності та мови, приурочений українському літописцю Нестору – послідовнику творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія.

Сьогодні, напередодні святкового дня, відділом у справах сім’ї, молоді та спорту районної державної адміністрації, за підтримки відділу освіти райдержадміністрації у  приміщенні центру дитячої та юнацької творчості м. Ківерці був організований конкурс читців-декламаторів волинської поезії, приурочений Дню української писемності та мови.

Участь у конкурсі взяли 35 старшокласників загальноосвітніх шкіл району. Вони читали поезію Василя Гея, Євгенії Лещук, Ніни Горик, Йосипа Струцюка.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася заступник голови районної державної адміністрації Людмила Федюк. Вона привітала присутніх зі святом на наголосила, що українська мова – не просто засіб спілкування. Це – наша історична пам'ять, невичерпна духовна й культурна скарбниця, живий зв'язок між тисячолітнім минулим, сучасністю і майбутнім великого народу. В історії українців рідна мова завжди відігравала особливу роль: вона єднала нас в один народ, хоча наші землі були розтерзані між чужими імперіями. Саме зі слова розпочалося наше національне відродження, яке увінчалося відновленням української державності. Тож, обов’язок кожного - любити, берегти, захищати і підтримувати українську мову, бо в ній наша сила, наша особлива, не схожа ні на кого іншого вічна українська сутність.      

За підсумками конкурсу перше місце здобула Олена Левчук, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м. Ківерці, яка виконувала твір Василя Гея “Кривавники рідного слова”, друге місце дісталося Андрію Громику – учневі ЗОШ І-ІІІ ст. с. Липно (вірш Євгенії Лещук “Дихай рідною мовою”), третє – учениці НВК “Ківерцівська ЗОШ І ступеня – гімназія” Вікторії Мачушинець  (вірш Ніни Горик “Мовним покручам”). Переможці були нагороджені відділом у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації грамотами і подарунками.

Крім того усі учасники конкурсу тримали грошові премії та подарунки від голови районної організації Партії регіонів Олександра Красовського та депутата районної ради Світлани Ващинець. До речі, саме з ініціативи  Світлани Йосипівни, у 2008 році був заснований конкурс читців-декламаторів, присвячений Дню української писемності та мови.

Серед читців було визначено володаря гран-прі. Ним стала Роксолана Кушнірук, учениця ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Жидичин за виконання вірша Олесі Ковальчук “Коли співає Матвієнко Ніна”. Приз журі отримав Дмитро Демчук, учень ЗОШ І-ІІІ ст. с.Липно (вірш Йосипа Струцюка “Хто нас не ставив на коліна?”), приз за громадянську позицію – Дарина Крук, учениця ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Цумань (вірш Ніни Горик “Дума про талан”).

Приємним подарунком для членів високоповажного журі стали подарунки у вигляді книг сучасних українських авторів.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю