Міжнародний день інвалідів!

02.12.2013

Прогресивне людство, відзначає щороку третього грудня Міжнародний день інвалідів, засвідчуючи цим, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, що дозволяють відчувати себе рівними серед рівних. Адже ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.

Понад 500 мільйонів людей у світі є інвалідами в результаті розумових, фізичних чи сенсорних розладів. Задумаємось...

Міжнародний день інвалідів, відзначає і наша держава. Мета даного заходу – привернення уваги до проблем тих, хто став інвалідом від народження, в дитинстві чи під час дорослого життя. За останні сім років чисельність інвалідів в Україні, на жаль, зросла в більш ніж на півмільйона. Сьогодні два мільйони наших громадян – інваліди (тобто кожний вісімнадцятий наш співвітчизник). Причиною цьому є природні катаклізми, техногенні катастрофи, забруднення навколишнього середовища, дорожньо–транспортні пригоди, вроджені патології і хронічні захворювання та тощо.

За роки незалежності України державна політика стосовно інвалідів зазнала кардинальних змін. Нині державна політика ґрунтується на соціальному захистові громадян з особливими потребами. В основі принципу соціального захисту інвалідів лежить не соціальне забезпечення, як пасивна функція соціального захисту, а захищеність інвалідів через створення для них у суспільстві відповідних умов та рівних можливостей для реалізації життєвих потреб, здібностей, творчого потенціалу.

Так, 1 грудня 2013 року в м. Луцьк (вул. Писаревського 3, спортивний комплекс “Колос”) відбувся  Кубок області з бочча серед осіб з інвалідністю – ураження опорно-рухового апарату з нагоди міжнародного Дня інвалідів. Команда молодих людей із м.Ківерці у складі 3 чоловік взяла участь в змаганнях. Як підсумок в особистому заліку Білітюк Тетяна посіла 1 місце, а Гущик Пало  та Зінчук Тарас – 7 та 9 місця. Учасники кубку отримали безмежний заряд позитивних емоцій, спортивного адреналіну та низку щирих вітань.

Сектор у справах молоді та спорту