Лідерський вік–енд у Пересопниці

21.06.2017

Традиційно, в рамках Літньої школи лідера, з метою ознайомлення із історією України, сектор у справах молоді та спорту спільно з відділом освіти адміністрації організовує молодіжні патріотичні  екскурсійні поїздки. Цього року 24 лідери учнівського самоврядування загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів району побували в культурно-археологічному центрі “Пересопниця”.                            

Одне з найвідоміших поселень в Україні розкинулося  у мальовничому місці на берегах ріки Стугни. Саме тут багато віків назад вирувало життя містечка із укріпленнями, замком та князями, діяв чоловічий монастир, де була написана  найважливіша книга Української держави, на якій сьогодні присягають у вірності українському народу наші президенти – Пересопницьке Євангеліє.

 Із враженням, що  потрапляєш у час Київської Русі, молодь піднялася на сторожову вежу, із якої, як на долоні, видніється краса цього унікального історичного села. У археологічному музеї учні ознайомилися із викопними артефактами, що свідчать про проживання тут людей первісної епохи, описують військову та духовну історію Пересопниці. Розглянули велику експозицію, присвячені старовинному городищу та історії поселення. Справжнє захоплення у музеї Пересопницького Євангелія викликала копія Євангелія – книги небаченої краси, яка у свій час мала ціну цілого містечка. Прогулянка територією археологічного комплексу додала вражень від муляжа садиби та укріплень ХІІ століття, кам’яного хреста із 400-річною історією на місці Пречистенського православного чоловічого монастиря.

Такі екскурсії додають не тільки позитивних вражень від спілкування з однолітками, але й можливості знайомитися і відкривати Україну, по-новому дивитися на рідну землю.

Сектор у справах молоді та спорту