“Кожний донор крові – герой!”

18.04.2013

У нашій країні прослідковується тенденція недостатньої кількості донорів крові. На жаль, сьогодні донорство у нашій країні стало проблемою хворих та лікарів, а не справою суспільства. Населення не досить обізнане у даному питанні у зв’язку з недостатнім висвітленням цієї проблеми. Часто про гостру потребу донорської крові стає відомо лише тоді, коли біда постукає у двері власної домівки і терміново потрібна кров для порятунку життя близької людини. Варто також пам’ятати, що донорська кров не лише підтримує здоров’я, вона рятує життя людей. Саме заради того, щоб привернути увагу громадськості до цієї проблеми та залучити ківерчан до здачі крові в місті Ківерці районна організація Товариства Червоного Хреста України організувала День донора.

Керівники райдержадміністрації, районної ради, депутати, працівники апаратів райдержадміністрації, районної та міської рад стали донорами крові. Такою акцією вони відзначили 95-ту річницю Товариства Червоного Хреста України. У коридорі відділення переливання крові районної лікарні неабияке пожвавлення. Ті, які добровільно зголосилися стати донорами, пили чай з печивом, а відтак проходили відповідний лабораторний аналіз. Після цього у спеціальному приміщенні тривала здача крові.

В  числі  перших  свою  кров  здали  голови  райдержадміністрації  Зіновій Колісник та  районної ради Михайло Марчук. Бажання здати кров виявили  понад 40 осіб. Адже кожен з них розуміє, як необхідна кров тяжко хворим.

Голова районної організації Товариства Червоного Хреста України Любов Новосад висловила щиру подяку донорам крові, які добровільно  дарують свою кров для порятунку життя інших людей та сподівання, що лави донорів поступово зростатимуть.

Сподіваємося, що донорство стане доброю традицією у кожному трудовому колективі району.

Медична довідка: на даний час разова доза кроводачі становить 300 – 450 мл. Люди з масою тіла менше 50 кг або зростом менше 150 см допускаються до донорства в індивідуальному порядку на розсуд лікаря-трансфузіолога. Повне відновлення складу крові в організмі донора відбувається через 2 місяці. Протягом року донор може здати кров до 5 разів. Об’єм узятої плазми проходить ще швидше. Вода потрапляє до судин з тканин протягом декількох годин, а речовини які знаходяться в плазмі (білки, жири, вуглеводи т.д.) відновлюються протягом декількох днів. Численними дослідами та спостереженнями лікарі довели, що узяття 400-450 мл крові чи 500 мл плазми, а також клітин крові не впливає негативно на організм здорової людини.”

До теми: за даними ВООЗ, безпечна кров може врятувати понад 500 тисяч жінок, які гинуть у всьому світі через ускладнення під час вагітності. Крім того, безпечне переливання компонентів крові скорочує ризик поширення СНІДу, малярії, гепатиту В і С.

Сьогодні бракують 5,5% усієї заготовленої консервованої донорської крові, а забезпеченість України донорською кров’ю становить 58% або 8,8 мл на одного жителя.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю