Конференція Асоціації фермерів та приватних землевласників Ківерцівського району

30.01.2017

26 січня 2017 року в районній державній адміністрації відбулася конференція Асоціації фермерів та приватних землевласників Ківерцівського району. Перед присутніми зі звітом про роботу Асоціації виступив її голова Василь Хоровець, який зауважив, що на сьогодні до її складу входить 35 членів. За звітний період Асоціацією вирішувалися ряд важливих господарських питань фермерського руху, члени асоціації брали участь в обласних нарадах, конференціях, круглих столах, які проводилися обласною радою і обласною державною адміністрацією за ініціативи фермерів області з метою вирішення важливих питань господарської діяльності фермерів. Також напрацьовано та подано ряд пропозицій до програм на підтримку фермерів обласної та районної рад.

Василь Євгенович відмітив і те, що з року в рік за рахунок функціонування агроформувань покращується і розвивається інфраструктура сільських населених пунктів, значна частина сільського населення яких забезпечена робочими місцями. Також голова Асоціації наголосив і на тому, що є ряд проблем, які не вирішуються роками. По-перше це не стабільність цінової політики на сільгосппродукцію, збільшення вартості витрат на паливо та препарати хімічного захисту рослин. Потребує удосконалення податкова політика щодо фермерів. з 2017 року підвищено єдиний податок для с/г виробників на 30 %. Фермери вимагають спрощення оподаткування, зменшення звітності, пропонують ввести єдиний податок за 1 га обробленої площі с/г угідь.

При обговоренні звітної доповіді фермери висловили ряд критичної зауважень щодо діяльності Асоціації та її керівництва і визнали роботу Василя Хоровця, як голови Асоціації фермерів району, задовільною.

Також було обговорено  питання «Про внесення та затвердження змін в Статут Асоціації фермерів Ківерцівського району». З яким ознайомив сільгоспвиробників заступник голови Волинської обласної Асоціації фермерів Руслан Хомич.

На конференції було заслухано інформацію начальника управління інвестицій , інфраструктури та агропромислового розвитку РДА Ірину Куцик «Про хід виконання комплексної програми по підтримці  фермерських та одноосібних господарств району».

В.о. начальника Ківерцівського відділення Луцької ОДПІ Оксана Гупало ознайомила фермерів зі змінами, що були внесені до Податкового законодавства України.

Голова районної ради Григорій Недопад та перший заступник голови районної державної адміністрації Юліан Таранчук подякували фермерам району за співпрацю, взаєморозуміння при вирішенні спільно з органами виконавчої влади і місцевого самоврядування соціально-економічних питань на територіях їх господарської діяльності та запевнили присутніх про підтримку с/г програм на районному рівні.

Відділ інвестицій, інфраструктури, та агропромислового розвитку