Ківерцівський район учасник Проекту “Місцевий розвиток, орієнтований на громаду”

21.03.2016

21 березня  в приміщенні малого залу Волинської обласної ради відбувся тренінг на тему «Проектний менеджмент», модератором якого була Оксана Дащаківська – керівник Західноукраїнського представництва Міжнародного фонду «Відродження». Організатором даного заходу є спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

У навчанні взяла участь Левковська Катерина – провідний спеціаліст відділу інвестицій та міжнародного співробітництва управління інвестицій, інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації.

Спільний проект ЄС та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» протягом 2008-2016 років підтримав понад 160 мікропроектів громад за напрямками: енергозбереження, енергоефективність, охорона здоров’я, водопостачання, а також сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи.

Ківерцівський район також є учасником реалізації третьої фази Проекту спільної Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй та Європейського Союзу «Місцевий розвиток орієнтований на громаду – ІІІ». Для участі у реалізації мікропроектів були обрані Озерська, Суська, Тростянецька, Хорлупівська сільські ради.

В районі юридично зареєстровані 4 громадські організації:

- у сфері інноваційних енергоефективних заходів та модернізації вуличного освітлення з використанням ВДЕ (енергія сонця): «Шанс-Суськ»     (с. Суськ), «Оберіг-2» (с. Хопнів), «СТАРТ ПЛЮС» (с. Озеро);

- у сфері поліпшення теплозахисних властивостей та реконструкція внутрішньої опалювальної системи навчальних закладів: «Пальченська»          (с. Пальче).

Усіма громадськими організаціями розроблені проектно-кошторисні документації.

Громадськими організаціями сіл Пальче, Суськ та Хопнів проведені тендерні процедури. Визначено підрядників, а саме:

ПП «ЗАХІД-ТОРГ-БУД» (с. Пальче);

ПП «СВІТЛОДАР ПЛЮС» (с. Суськ);

ТОВ «ЕКС ЛТД» (с. Хопнів).

У 2016 році виготовлено експертний звіт по громадській організації «СТАРТ ПЛЮС» (с. Озеро) та затверджено проектно-кошторисну документацію. Даний проект готується до проведення конкурсів/тендерів.

Громадські організації «Пальченська» та «Шанс-Суськ» отримали перший транш коштів.

У с. Суськ проводяться будівельні роботи, на даний час встановлено опори, кріплення та світильники.

У загальноосвітній школі с. Пальче встановлено котел, частково встановлені вікна та двері. Йде підготовка робіт для утеплення даного приміщення.

Зараз Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підтримує об’єднані територіальні громади та розпочинає «Школу децентралізації». У Волинській області такі заходи здійснюватимуться у партнерстві із Західноукраїнським представництвом Міжнародного фонду «Відродження», за підтримки Волинської обласної державної адміністрації, Волинського офісу реформ, проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні».

 

 

Управління інвестицій, інфраструктури
та агропромислового розвитку райдержадміністрації

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю