Ківерцівський район отримає кошти від Світового банку на розвиток медицини

20.03.2015

Завершено та попередньо схвалено проект із залученням коштів Світового банку щодо покращення медичної допомоги в дев’яти регіонах України. Йдеться про такі області: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Закарпатська, Львівська, Одеська, Полтавська, Харківська та Рівненська.

Понад рік тому Світовий банк отримав заявки від 22 регіонів, з яких відібрали 11 потенційних областей, які прагнуть розвивати систему охорони здоров’я. «Після багатьох місяців роботи ми маємо кінцевий перелік областей і остаточно доопрацьовуємо цей проект. Ми також надаємо допомогу на центральному загальнодержавному рівні. Це стосується таких сфер як фінансування громадського здоров’я, питань моніторингу і управління та інше», - відзначив Лідер Сектору людського розвитку Представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Паоло Карло Беллі.

За словами представника Світового банку, нині завершується робота з МОЗ України та Міністерством фінансів, аби якнайшвидше розпочати реалізацію проекту. Під час прес-конференції, що за умови підтримки центрального бюро Світового банку проект почне втілюватись в Україні вже з січня 2015 року.

Реалізація даного проекту буде здійснюватись протягом 4 років. Однією із складових проекту є проведення реконструкції приміщень під лікарські амбулаторії. Відповідно до попередніх пропозицій у Ківерцівському районі передбачаються роботи з реконструкції 7 фельдшерсько-акушерських пунктів під сільські лікарські амбулаторії на суму інвестицій Світового банку (сума попередня) 724,6 тис. дол. США. Для реалізації даного проекту заплановані такі об’єкти, які будуть переобладнані під амбулаторії: Ківерцівська АЗПСМ, Цуманська АЗПСМ, Грем’яченська АЗПСМ, Олицька АЗПСМ, Борохівська АЗПСМ, Суська АЗПСМ та Карпилівка АЗПСМ.

На даний час здійснюється підготовка необхідних документів для реалізації проекту Світового банку “Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей на 2015-2019 роки”.

Сьогодні голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук провів робочу нараду з головою районної ради Андрієм Киричуком, директором РТМО Михайлом Слижуком, керівником районного центру надання первинної медичної допомоги Олесем Марищуком, начальником управління економіки райдержадміністрації Іриною Куцик. В ході наради було обговорено питання проведення в населених пунктах району громадських слухань щодо перепрофілювання об’єктів під лікарські амбулаторії та намічено шляхи передачі приміщення від РТМО до центру первинної медичної допомоги приміщення стоматполіклініки для розміщення там в подальшому амбулаторії. 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю