Храм – особливе місце

24.07.2013

Княгиня Ольга є однією з найпопулярніших постатей ранньої історії Русі. Для християн вона є взірцем віри, дружини, матері; для політиків та істориків – перша і успішна жінка-правителька. Її пам’ять увінчана в десятках літературних творів, пам’ятках, її іменем названо офіційну нагороду України,  в честь її імені названі храми, зокрема і храм, що будується у Ківерцях.

24 липня, у день рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, відбулось перше святкове богослужіння в новозбудованому храмі,  яке провів настоятель парафії протоієрей Олег Ткачусь та настоятелі храмів з м.Луцька о. Володимир і з с.Жабка о. Андрій.

Хоча свято було у будній день, багато прихожан прийшли до храму. Участь у богослужінні взяли і голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник та депутат обласної ради Ігор Лех.

Храм у житті людини займає неповторне місце. Він поєднує небесне і земне, тимчасове з вічністю. Це місце прощення людських гріхів, благословення людини на все подальше життя, місце, де нам посилається все необхідне для земного життя. Саме знаходячись у храмі, людина, як ніде, відчуває наближення Бога.

У ці дні ми відзначаємо 1025 річницю хрещення Київської Русі. “Нинішні урочистості - чудова нагода відійти від буденних клопотів та звернутися до духовних витоків і традицій, які впродовж багатьох століть становили серцевину ідентичності українців” – зазначає Президент України Віктор Янукович.

У своєму привітальному слові до парафіян отець Олег відзначив, що церква є скарбницею Божих ласк, із якої ми освячуємося, отримуємо душевний спокій, в якому відчуваємо особливу потребу в сьогоденні.

Свята Ольга – це перша християнка на великокняжому престолі Києва, її охрещення створило передумови християнізації нашої держави. Прийнявши християнську віру, вона піднесла авторитет і своєї особи, і своєї країни в очах Візантії та християнських володарів Західної Європи. Охрещення Ольги, яке залишилося її приватною справою, дало підстави сучасникам її внука св. Володимира Великого, хрестителя Русі, казати, що вона була «наймудрішою серед людей».

Все минуще, духовне ж благо лишиться навіки і нам, і нащадкам нашим, які прийдуть після нас. Прийде час, можливо, нас тут забудуть, хто починав служити, хто починав будувати, хто робив перші кроки для воздвиження цього храму. Але на небесах це буде нам записано, і це - найголовніше. Він подякував Зіновію Богдановичу, а також усім благодійникам і будівельникам, які беруть участь у зведенні храму. Привітав усіх зі святом та побажав міцного здоров’я, мудрості, терпіння.

Довідково:

У січні 2011 року поставили хрест і освятили землю під будівництво храму по вулиці Костюшка у місті Ківерці. 24 липня 2012 року, у день рівноапостольної Ольги, великої княгині Київської, митрополит Луцький і Волинський Михаїл освятив фундамент і перший камінь під будівництво нового храму. Біля каплички та майбутнього храму завдяки наполегливій праці парафіян та о. Олега висаджено парк та клумби квітів, викопане озеро. За рік зведені стіни храму, невдовзі буде зведено дах і куполи храму. Дерев’яна церква побудована без жодного цвяха

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю