Хід впровадження реформи первинної медичної допомоги в районі обговорено на робочій зустрічі з керівниками медичних установ

01.08.2018

З метою ознайомлення реалізації реформи первинної медичної допомоги в районі голова районної  державної адміністрації  Валерій Ткачук,  спільно з першим заступником  Юліаном Таранчуком. провели робочу зустріч за участю головного  лікаря комунального некомерційного підприємства «Ківерцівський центр первинної медико-санітарної  допомоги» Олеся Марищука та генерального директора Ківерцівського РТМО Михайла Слижука.

 Під час наради  акцентувалася  увагу на ключових особливостях реформування первинної ланки охорони здоров'я, спрямованих на доступність та  покращення якості надання медичних послуг  та зміні фінансування закладів охорони здоров’я з 1 жовтня 2018 року.

 Як поінформував Олесь Ростиславович, в Ківерцівському районі на сьогодні укладено  понад 19 000 декларацій, це досить хороший результат. Відповідно до постанова КМУ від 25 квітня 2018 р. № 407 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік», якщо пацієнт уклав декларацію з лікарем на його медичне обслуговування Національна служба здоров’я виділятиме кошти в сумі 370 грн на рік, цей тариф буде коригуватися залежно від віку пацієнта. За обслуговування пацієнтів віком від 0 до 5 років застосовується (шляхом множення)  коригувальний коефіцієнт - 4, для пацієнтів віком від 5 до 17 років коригувальний коефіцієнт складає 2,2, для пацієнтів віком від 18 до 39 років коефіцієнт - 1, для пацієнтів від 40 до  64 років коефіцієнт - 2,2 і для пацієнтів понад 65 років коригувальний коефіцієнт складає  2. До червоного списку пацієнтів входять ті, хто проживає на території обслуговування, але декларацію з лікарем не підписав.   Надання медичної допомоги їм фінансуватиметься за червоним списком тобто  240 грн на рік, а це значно менша сума.  Необхідно активізувати  інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення щодо важливості якнайшвидшого підписання декларацій з лікарями.

З впровадженням медичної реформи заклади охорони здоров'я, в яких працюють сімейні лікарі, педіатри й терапевти, вперше отримають кошти не за ліжко-місця, як це було раніше, а за принципом "гроші ідуть за пацієнтом". Якого лікаря пацієнт обрав – тому й перерахують за його обслуговування кошти. Для багатьох закладів це значно більше коштів, ніж вони отримували щомісяця до впровадження змін у системі охорони здоров’я.  Ці гроші приходять не просто так - дохід залежить від лікарів, умов, ставлення до людей, які там працюють та обслуговуються, готовності рости й розвиватися. 

Нова система фінансування скерована на створення цивілізованих відносин  та  спрямована на професійних лікарів, які можуть здобувати дохід за прозорими правилами, і на пацієнтів, які зможуть отримувати чітко визначений перелік послуг безоплатно. 

Відтепер  управлінська команда комунального некомерційного закладу   буде  вирішувати юридичні, адміністративні, кадрові та фінансові питання, відповідно до вимог та особливостей роботи з Національною службою здоров’я і Державною Казначейською службою у нових умовах.

Для первинки настав час кардинальних змін  серед яких: зміни у  фінансуванні, правила укладання колективних договорів, положення про преміювання, розрахунок заробітної плати, частота звітності, нормативна база, критерії оцінки тощо.

Михайло Слижук  повідомив, що Ківерцівське РТМО розпочало підготовку до створення некомерційної структури вторинної ланки медицини, вивчаються всі юридичні аспекти. 

Підсумовуючи робочу нараду голова райдержадміністрації  Валерій Ткачук окреслив  першочергові завдання та надав доручення щодо організації подальшої реалізації реформи первинної медичної допомоги у районі. Головне завдання: створити усі необхідні умови для надання  якісних медичних послуг, гідні умови роботи в медзакладах,  визначити необхідну кількість персоналу та найдієвіші  інструменти для успішної реалізації реформи охорони здоров'я.

 

Відділ з питань організаційної роботи, внутрішньої та інформаційної політики