Головною в реформуванні медицини є первинна ланка

10.10.2013

У реформуванні охорони здоров’я, на виконання соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича, пріоритетним є розвиток первинної медико-санітарної допомоги на засадах сімейної медицини, спрямований на покращення якості медичного обслуговування міського та сільського населення і наближення його до кожної сім’ї.

Первинна медична допомога – це допомога, що надається в амбулаторних умовах та за місцем проживання пацієнта лікарем загальної практики – сімейним лікарем. Сімейна медицина – це всебічна медична допомога, у якій особлива увага надається саме родині, за здоров’я якої відповідає сімейний лікар. Сімейний лікар проводить діагностику та лікування найбільш поширених хвороб, травм, отруєнь, патологічних та фізіологічних станів. При цьому, за необхідності, визначає маршрут пацієнта для подальшого обслуговування та консультацій на вторинному чи третинному рівнях надання медичної допомоги, здійснює динамічний контроль за станом здоров’я пацієнтів і проведенням оздоровчих заходів, надає необхідну лікарську допомогу при невідкладних станах і гострих захворюваннях, проводить планове лікування та реабілітаційні заходи у межах своєї професійної компетенції, визначає покази для консультацій вузьких спеціалістів та для своєчасної госпіталізації хворих, проводить експертизу тимчасової втрати працездатності, надає консультативну допомогу з питань планування сім’ї, етики, психології сімейних відносин, гігієни, а також вигодовування, виховання дітей, профорієнтації підлітків та загалом проводить профілактичну роботу.

У рамках медичної реформи в Україні проводиться реорганізація медичних закладів. Закономірно, що реформування не оминуло і нашого району. На сесії районної ради 5 вересня 2013 року було затверждено статут комунального закладу Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги, призначено головного лікаря закладу та прийнято рішення про реорганізацію лікувально-профілактичних закладів району шляхом приєднання до комунального закладу «Ківерцівський районний центр первинної медико-санітарної допомоги».

Сьогодні голова районної державної адміністрації Зіновій Колісник та заступник голови райдержадміністраії Людмила Федюк, відвідали центральну районну лікарню. Вони оглянули приміщення, виділені для розміщення районного центру первинної медико-санітарної допомоги та вручили головному лікарю закладу Олесю Марищуку нову оргтехніку.

Продовження модернізації первинної ланки медицини, реформування системи екстреної медичної допомоги, зниження дитячої смертності, імунізація населення та боротьба із соціально небезпечними хворобами – такі завдання перед медиками ставить Президент України В.Ф.Янукович.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю