Герої Небесної Сотні на сторожі гідності

19.02.2016

Жителі району із великої скорботою та шаною згадують події, які стались два роки тому та різко змінили хід історії нашої держави. Десятки тисяч українців висловили свою стійку громадянську позицію – небажання жити в корумпованій, тоталітарній державі, а побудувати європейську, правову, заможну Україну. Понад сотня з них поплатились за це своїм життям. Серед них і троє наших земляків – Іван Тарасюк, Василь Мойсей та Юрій
Сидорчук. Пам’ять про них буде вічно жити в наших серцях.

19 лютого керівництво району і міста, духовенство, трудові колективи установ, організацій, підприємств,  представники громадських організацій району, волонтери, молодь та небайдужі мешканці взяли участь у заходах з нагоди Дня вшанування Героїв Небесної Сотні.

Розпочався захід з театралізованого дійства у районному будинку культури ім. М.П.Ковальова, що відтворювало події Революції Гідності.  Після його закінчення учасники урочистою ходою пройшли вулицями міста до пам’ятника Героїв Небесної Сотні. Учасники акції несли у руках запалені лампадки і живі квіти. Школярі розгорнули велике полотнище державного прапора України.

Біля пам’ятника благочинний Ківерцівського округу, митрофорний протоієрей Іван Семенюк разом з протоієреєм Свято-Покровського собору Юрієм Трокуном та настоятелем греко-католицького храму Різдва Божої Матері Августином Запотоцьким відслужили молебень за всіма загиблими.

 “Ми завжди будемо пам’ятати ті страшні дні, коли стріляли по беззбройних людях, які відстоювали своє право на свободу. Вклоняючись Героям Небесної Сотні, учасникам Майдану, волонтерам, усвідомлюємо, що готовність українців боронити Батьківщину не спинити. Майдан завершився, але вогонь війни палає на нашій землі і сьогодні” – зазначив  у своєму виступі перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук.

Радник голови районної ради Анатолій Пушкін та учасник Революції Гідності, учасник АТО Олександр Вронський розповіли про власну участь у подіях на Майдані. До учасників заходу також звернувся міський голова Володимир Жгутов, який висловив повагу та вдячність усім учасникам Революції Гідності та закликав живих бути гідними пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали свої життя за Україну, за наш європейський вибір та нашу свободу .

Присутні вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання, поклали до пам’ятника квіти  і лампадки та запустили у небо ліхтарики миру.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю