Фестиваль шкільних соціально – психологічних театрів «Молодь за мир і життя»

26.02.2015

Театр – могутній засіб розмови із глядачем. У маленьких селах і великих містах, в шкільних залах і на міських площах він надає змогу зібратися разом, щоб мислити, відчувати, сміятися і плакати.

Цікавий різновид цього виду мистецтва - соціально-психологічний театр, який розкриває соціальні проблеми методом психологічного навантаження на глядача. Головним його завданням є залучення людей до розв’язання гострих соціальних проблем, розвиток їх свідомості, підвищення соціальної активності, опанування власною поведінкою. Різновиди соціально – психологічного театру є досить поширеними за кордоном. Дана інноваційна форма роботи із молоддю, яка дозволяє більш якісно донести інформацію та психологічно вплинути на глядача, вже не вперше застосовується і у навчальних закладах Ківерцівського району.

У лютому 2015 року фестиваль соціально – психологічних театрів, що проводився відділами освіти та молоді і спорту райдержадміністрації за сприяння Центру дитячої та юнацької творчості об’єднав у актовій залі ЦДЮТ м. Ківерці 21 молодіжний колектив старшокласників із загальноосвітніх шкіл району.

У час, коли в Україні лунають постріли і проливається людська кров, театральний фестиваль «Молодь за мир і життя» набув особливо актуального змісту. Адже учнівська молодь Ківерцівщини змогла об’єднатися і, користуючись мовою театру, сказати своє слово в захист миру та, пропустивши його через серця глядачів, показати можливість щирого співробітництва в ім’я мирного майбутнього.

Складність вистав полягала у тому, що потрібно було за 10 хвилин порушити проблему і показати шляхи її вирішення, при цьому створивши яскраві образи, які запам’ятаються глядачеві, примусять його замислитись. Бути патріотами, берегти рідну землю, співпереживати, захищати, вірити в світле майбутнє України - саме це пропагували сюжети  драматичних композицій. Байдужість і зневіра - це ті речі, які руйнують життя. Тому і завдання перед акторами ставилося не просте: донести своєю грою ту думку, той зміст, який не дозволить в майбутньому молоді перетворитися в людей без держави і нації.

Творчі роботи, складені у різноманітних жанрах,  оцінювало журі фестивалю у складі Поліщук О.В., начальника відділу молоді і спорту, Гмитрук Н.М., Власюк Л.Г., методистів райметодкабінету відділу освіти Ківерцівської РДА, Куліби Л.В., директора ЦДЮТ.  Серед яскравих виступів нелегко було визначити найталановитіших акторів, кращі ідеї, які мають спонукати глядачів замислитися над громадянською відповідальністю та особистісною позицією.

У ході фестивалю серед творчих колективів визначилися 5 переможців, 10 лауреатів, 6 учасників. Статуетки Ніки – переможниці у номінаціях «За втілення сучасної молодіжної проблематики» отримали юні актори ЗОШ І-ІІІ ст. с. Грем’яче, «За оригінальну режисуру» – ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дерно, «За кращий акторський колектив» - НВК «ЗОШ І ст. – Ківерцівська районна гімназія», «Надія фестивалю» - ЗОШ І-ІІІ ст. с. Журавичі, «За краще виконання ролі» - ЗОШ І-ІІІ ст. смт Цумань. Цікавими були й виступи колективів ЗОШ І-ІІІ ст. І-ІІІ ст. с. Тростянець, Городище, Жидичин, Берестяне, Карпилівка,  смт Олика, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1, № 3, № 4 м. Ківерці, Ківерцівської експериментальної школи. Своє трактування проблематики також представили ЗОШ І-ІІІ ст. с. Покащів, Дідичі, Холоневичі, Озеро, Жорнище, Прилуцьке.

Лауреати фестивалю нагороджені грамотами, учасники – подяками відділів освіти та молоді і спорту Ківерцівської райдержадміністрації. Але головною нагородою для юних артистів стали щирі оплески та сльози на очах глядачів, розуміння того, що люди почули  заклики їх надзвичайно чуттєвих та захоплюючих виступів.

 

Наталія Гмитрук
Ольга Поліщук
 

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю