До Дня пам’яті жертв політичних репресій

19.05.2013

Щороку у третю неділю травня в Україні вшановують День пам’яті жертв політичних репресій. Важливим завданням держави, районної влади  є турбота про людей, які пережили роки терору.

З метою своєчасного вирішення їх соціально-побутових проблем постійно проводяться обстеження умов проживання жертв політичних репресій. Відповідно до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій” реабілітовані особи мають право на одержання пільгових путівок для санаторно-курортного лікування, безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району, зниження оплати жилої площі та комунальних послуг на 50% в межах норм, передбачених чинним законодавством, першочергове надання медичної допомоги і 50% зниження вартості ліків за рецептом, першочергове встановлення телефону.

Відповідно до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” виплачено разову грошову допомогу до Дня Перемоги в розмірах визначених постановою Кабінету Міністрів України  від 13 березня 2013 року № 149 “Деякі питання виплати у 2013 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань”.

В знак шани і вдячності до всіх, хто постраждав від політичних репресій керівництвом райдержадміністрації, районної та міської рад було покладено квіти до пам’ятника жертвам політичних репресій та Голодомору 1932-1933 років, що у міському парку, до пам’ятника Степану Мазурцю у селі Прилуцьке та до пам’ятника Михайлу Кравчуку у селі Човниця.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю