“Честь мундира”

05.12.2014

Сьогодні у районному краєзнавчому музеї відбувся тематичний захід для старшокласників загальноосвітніх шкіл міста, приурочений Дню Збройних Сил України. 

Організували захід директор краєзнавчого музею Степан Войчик та керівник військово-історичного клубу “Азимут” Володимир Патрай. Школярам розповіли про те, що День Збройних Сил України  був встановлений Верховною Радою у 1993 році. Відтоді щороку 6 грудня це свято відзначається урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, Божественною літургією. У військових підрозділах відбуваються урочисті збори та концерти, вручаються державні нагороди військовослужбовцям.

Володимир Патрай познайомив присутніх із особливостями військової форми одягу від 1939 року по початку 21 століття та продемонстрував понад 20-ть експонатів військового одягу у відповідності до військових звань з різних родів військ, із нагрудними знаками. Серед присутніх на заході була й власниця декількох мундирів, офіцер запасу, майор Надія Гопалюк.

Присутні на заході мали можливість поспілкуватися із учасником АТО, бійцем добровольчого батальйону “Світязь” Андрієм Квачем, який розповів про бій під Іловайськом, у якому йому довелося брати участь та особливості воєнних дій, що тривають на Сході нашої держави.

Також поспілкувалися школярі із волонтером, керівником Самооборони Сергієм Гетманчуком. Він поділився з молоддю враженнями від поїздок на Схід, розповів про те, як збирається допомога бійцям та наголосив на важливості внеску кожного із нас у підтримку наших військовослужбовців.    

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю