Чергове засідання координаційного центру

17.04.2015

Щочетверга у райдержадміністрації відбуваються засідання координаційного центру з питань надання допомоги учасникам АТО та їх сім’ям. У черговому засіданні, що відбулося 16 квітня, взяли участь голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук, голова районної ради Андрій Киричук, перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук, районний військовий комісар Руслан Уніфонтович та інші.

Керівник координаційного центру Сергій Третяк зачитав звернення з проханням про надання допомоги (цвяхів, скоб металевих, степлерів будівельних, сокир, колунів, кругів обрізних, ліхтариків, спец-одягу для водіїв літнього взуття), що надійшло до центру від командира одного з військових підрозділів.

В ході засідання порушили проблемне питання забезпечення військовослужбовців усім необхідним при відправленні з навчальних центрів у зону АТО. Зокрема, до центру звернувся військовослужбовець, що прибув з одного із навчальних центрів у короткотермінову відпустку. Перед відпусткою хлопців попередили про те, що невдовзі їх відправлять на Схід України і вручили кожному список з переліком речей, які вони повинні мати: взуття, форму, бронежилет, білизну (10 пар), ліки та інше. На забезпечення одного бійця усім необхідним (згідно списку) потрібно близько 10 тис грн.. Вручення таких списків солдатам викликало обурення у людей, адже держава декларує повне забезпечення свого війська.  

Військовий комісар району Руслан Уніфонтович проінформував про те, що підготує рапорт обласному військовому комісару щодо ситуації, яка виникла. Також Руслан Вікторович розповів про те, що завершилася четверта хвиля мобілізації. По Ківерцівському району поставлені завдання виконані в повному обсязі: призвано 147 солдатів, 6 офіцерів та доставлено 4 одиниці техніки. В даний час військовий комісаріат працює над призовом юнаків на строкову службу.

Проблемою залишається неявка призовників за викликом у військовий комісаріат. Основна причина цієї проблеми, на думку комісара,  є недостатня поінформованість населення щодо аспектів призову. Зокрема те, що призовники не будуть відправлятися у зону АТО. Вони будуть служити переважно у військових частинах Києва, Київської області та міст Західної України. Призову підлягають юнаки віком від 20 до 27 років. Відправка триватиме із 7 квітня до 25 травня 2015 року.

В ході чергового засідання учасники обговорили результати поїздки волонтерського центру “Серце патріота” у зону АТО.  Сергій Балицький розповів про те, що поїздка здійснювалася з метою ремонту техніки у Краматорську та у зв’язку з тим, що необхідно було доставити по домівках тіла загиблих бійців (в тому числі у Маневицький район), ремонт техніки довелося відкласти. Тому найближчим часом “Серце патріота” знову відправляється у Краматорськ. Сергій Балицький передав подяки за допомогу у зборі продуктів та інших речей для наших бійців, щедрість душі та активну громадську позицію від першого заступника керівника антитерористичного центру при Службі безпеки України, генерала-полковника Г.П.Воробйова громадам сіл Карпилівка, Холоневичі, Хор лупи, Озеро, Озерце, Покащів, педагогічному та учнівському  колективам ЗОШ с.Муравище.

Про поїздку у зону АТО заплановану на 25-26 квітня повідомив і Сергій Гетманчук.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю