28 грудня, оголошено днем жалоби у зв’язку з похованням загиблого під час виконання завдань у зоні АТО Ігоря Скіри

28.12.2015

У місті Ківерці поховали  старшого лейтенанта, командира інженерно-саперного взводу, механізованого другого батальйону 14-ї окремої  бригади Сухопутних військ Збройних сил України, який загинув від ворожої кулі біля міста Красногорівка на Донеччині Ігоря Скіру.

«Він пішов на фронт добровольцем, його довго не хотіли брати через вік – він був  з 1961 року народження. Але згодом його таки прийняли до лав ЗСУ, присвоїли звання старшого лейтенанта. На контракті він прослужив майже рік, у складі батальйону перебував на Донеччині поблизу Курахового та Красногорівки. Чотири дні тому отримав кульове поранення в голову, не сумісне з життям. Ми одразу з місцевою адміністрацією та волонтерами організували транспорт, щоб доправити тіло вояка на Батьківщину», – розповів виконувач обов'язків військового комісара Ківерцівського районного військового комісаріату Віктор Борзов.

Провести Ігоря і підтримати його маму, дружину, дочку та усю родину зійшлися сотні ківерчан, приїхали однокласники з різних куточків країни. У траурній церемонії взяли участь  голова районної державної адміністрації Валерій Ткачук, голова районної ради Григорій Недопад, міський голова Володимир Жгутов, перший заступник голови районної державної адміністрації  Юліан Таранчук, учасники АТО, товариші по службі, волонтери, представники районного військового комісаріату та активісти місцевої Самооборони.  Обабіч доріг по яких несли  труну стояли з запаленими свічками та лампадками учні загальноосвітньої школи  № 4, Ківерцівської районної гімназії та жителі міста.      

Відслужили панахиду у Свято - Миколаївському храмі благочинний Ківерцівського округу  УПЦ,  настоятель  цього храму,  митрофорний  протоієрей Олександр Кондратюк разом з  священниками   благочиння.  З благословення митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, речник Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук  висловив слова співчуття та жалю за убитим військовослужбовцем.

 «Сьогодні ківерцівська громада прощається з Героєм, який своїм життям ризикував заради нашої держави, заради нас, заради нашого миру. Ми схиляємося у сумі і у шані перед справжнім патріотом,  життя якого є прикладом для усіх нас»,- висловив співчуття родині міський голова Володимир Жгутов.

Перший заступник голови райдержадміністрації Юліан Таранчук  поділився спогадами про шкільного товариша, адже вони разом  з Ігорем Скірою навчалися у паралельних класах ЗОШ №4.

Про бойового побратима і його фахову майстерність сапера, який умів так замінувати підходи до передніх рубежів військових позицій ЗСУ, що ніякий ворог не міг підійти не заміченим, розповів бойовий командир батальйону.

Подякував батькам за сина і зачитав віршовані рядки – посвяту воїнам АТО сусід та товариш батьків загиблого Ростислав Марищук.  «Хоч коли б його зустрів, він завжди усміхався, завжди казав, що все буде добре. Пам’ятаю його постійну усмішку на обличчі, це була дійсно дуже сонячна людина. Від односельців про нього ви почуєте тільки позитивні відгуки» - додав він.

Поховали Ігора Скіру, як військового під залпи автоматів, у супроводі державного Гімну, що виконав духовий оркестр на міському кладовищі.  Його оптимізм, енергійність та ініціативність, доброта, завжди залишаться у пам’яті, як згадка про сонячну людину, хорошого товариша, вірного друга.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю