“16 днів проти насильства”

11.12.2013

В рамках Всеукраїнської акції “16 днів проти гендерного насильства” 10 грудня 2013 року о 13.00 год. в районному будинку культури ім. Ковальова м.Ківерці відбулись тематичні вистави “Інтерактивного гендерного театру” студентів Луцького педагогічного коледжу. Учні 10-11 класів шкіл міста  мали змогу переглянути  3 тематичні  вистави та прослухати відповідні міні-лекції:

1. “Вони живуть серед нас” – по боротьбі із СНІДом; 

2. “Квіти життя” – по  протидії абортів;

3. “Скалки дзеркала тролів” – по протидії насильства в сім’ї та гендерного насильства.

Після перегляду вистав Ольга Поліщук, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації від імені глядацької зали подякувала студентам Луцького педагогічного коледжу за майстерне висвітлення даної тематики у театралізованих постановках  та роздала інформаційні флаєри.

 

Історія акції “16 днів проти гендерного насильства”

 У червні 1991 року Центр Жіночого Глобального Лідерства та учасники Форуму з питань жінок, насильства та прав людини, представленого учасницями з 20 країн світу, закликали до глобальної кампанії “16 Днів проти гендерного насильства”.

З того часу понад 1000 організацій та осіб з більш як 100 країн прийняли участь у щорічних всесвітніх кампаніях “16 Днів проти гендерного насильства”, що закликає до припинення усіх форм насильства проти жінок. У 2001 році ця щорічна кампанія відзначила своє десятиріччя.

Україна приєдналась до кампанії “16 Днів проти гендерного насильства” у 2000 році за ініціативи Міжнародного фонду “Відродження” та при підтримці Інституту Відкритого Суспільства, а вже у 2001 ця акція вийшла на загальноукраїнський рівень, об’єднавши  20 регіонів України та 75 державних та неурядових організацій.

В рамках акції проводяться тренінги, круглі столи, дискусії та дебати, семінари та лекції, виставки, трансляції освітніх програм, конференції, громадські слухання та інші заходи. 

Сектор у справах молоді та спорту