Житлово-комунальне господарство

Житлово-комунальне господарство Ківерцівського району є однією з найбільш важливих та пріоритетних галузей господарського комплексу, на яке покладено завдання стабільного функціонування та забезпечення безперебійної життєдіяльності населених пунктів на території району.

         У Ківерцівському районі діють чотири підприємства житлово-комунальної галузі, які надають послуги:

- з водопостачання та водовідведення (Цуманське виробниче управління житлово-комунального господарства (далі – Цуманське ВУЖКГ), комунальне підприємство водопровідно-каналізаційних мереж «Ківерціводоканал» (далі – КП ВКМ «Ківерціводоканал»);

- з утримання будинків (Цуманське ВУЖКГ, Ківерцівське міське виробниче управління житлово-комунального господарства (далі – Ківерцівське МВУЖКГ) );

- з теплопостачання (комунальне підприємство «Енергія» (далі КП «Енергія»)).

         Комунальні господарства району дотримуються мінімальних гарантій в оплаті праці. Заборгованість з оплати праці, станом на 01.10.2019 року, по Цуманському ВУЖКГ та Ківерцівському МВУЖКГ відсутня.

         По розрахунках за спожиті енергоносії заборгованість, станом на 01.10.2019 року по Ківерцівському МВУЖКГ в сумі 9,7 тис.грн. (заборгованість станом на 15.10.2019 року ліквідована)

         Дебіторська заборгованість, станом на 01.10.2019 року по Ківерцівському міському виробничому управлінню житлово-комунального господарства становить 783,3 тис.грн., а саме:

- за надані послуги по утриманню житла населенням – 313,8 тис.грн. (з неї прострочена заборгованість 75,8 тис.грн.); пільгами – 3,4 тис.грн.;

- за вивіз твердих побутових відходів населенням – 222,7 тис.грн. (з неї прострочена – 11,6 тис.грн.); пільгами – 5,0 тис.грн.; бюджетними установами – 199,5 тис.грн. та іншими споживачами – 38,9 тис.грн.

         Станом на 15.10.2019 року заборгованість зменшилась на 228,3 тис.грн.

Кредиторська заборгованість становить 505,0 тис.грн., а саме з бюджетом – 244,7 тис.грн. та інші поточні зобов'язання в сумі 260,3 тис.грн. Станом на 15.10.2019 року заборгованість зменшилась на 218,3 тис.грн.

         Дебіторська заборгованість по Цуманському виробничому управлінню житлово-комунального господарства становить 310,8 тис.грн., а саме:

- за надані послуги по утриманню житла населенням – 86,6 тис.грн. (з неї прострочена заборгованість 80,1 тис.грн.) та пільгами – 1,5 тис.грн. (з неї прострочена заборгованість 0,9 тис.грн.);

- за водопостачання населенням – 46,9 тис.грн. (з неї прострочена – 30,2 тис.грн.); пільгами – 5,0 тис.грн. (з неї прострочена – 0,3 тис.грн.); бюджетними установами – 8,8 тис.грн. та іншими споживачами – 4,4 тис.грн.;

- за водовідведення населенням – 93,5 тис.грн. (з неї прострочено – 81,2 тис.грн.); пільгами – 3,4 тис.грн.; бюджетними установами – 58,1 тис.грн. та іншими споживачами – 2,6 тис.грн.

         Кредиторська заборгованість становить 107,6 тис.грн., а саме з інших поточних зобов'язань в сумі 90,0 тис.грн.(з неї прострочена – 90,0 тис.грн.) та зі страхування – 17,6 тис.грн. (станом на 15.10.2019 року заборгованість ліквідована).

         Претензійно-позовна робота на підприємствах галузі не здійснюється.

         Для поліпшення фінансового стану житлово-комунальних підприємств та більш якісного надання послуг у березні 2018 року відповідно до рішення міської ради №39 від 15.03.2018 були розроблені та затверджені нові тарифи на житлово-комунальні послуги. Проведений аналіз витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і діючих тарифів на послуги засвідчив, що у більшості підприємств доходи не відшкодовують понесених витрат.

         Найнижчі рівні відшкодування діючими тарифами вартості житлово-комунальних послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій є у смт. Цумань – 17%.

         Часткове відшкодування діючим тарифам з водопостачання у  смт.Цумань – 92%; водовідведення по м.Ківерці – 65% та смт.Олика – 98%.

         Повне відшкодування вартості послуг досягнуто з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у м. Ківерці – 100%.

         Ківерцівське МВУЖКГ надає житлово-комунальні послуги 4518 споживачам, з них 1100 споживачів отримують послуги по утриманню будинків, а інші на вивіз сміття.

         Цуманським ВУЖКГ, послуга по водопостачанню, надається 334 споживачам та 79 споживачам на утримання будинків. Станом на 01 жовтня 2019 року на вивезення твердих побутових відходів укладено 29 договорів з приватним сектором та 32 договорів з установами та приватними підприємцями.

         КП ВКМ «Ківерціводоканал» надає послуги по водовідведенню 1500 споживачам, у всіх перезаключені договори.

         Комунальним підприємством «Громада-плюс», Прилуцької сільської ради, здійснюється регулярний вивіз твердих побутових відходів від населення            (два рази на місяць) та проводиться робота по благоустрою населених пунктів.   Станом на 01 жовтня 2019 року на вивезення твердих побутових відходів заключено 630 договорів з приватним сектором та 1 договір з установами та приватними підприємцями.

         Послуги по благоустрою населених пунктів Жидичинської сільської ради надає комунальне підприємство «Господарник ЖЛК». Підприємство має на балансі 3 одиниці техніки: МТЗ, Т40 та ГАЗ-53, якими щомісячно проводить збір твердих побутових відходів від населених пунктів Жидичина, Кульчина та Липлян в село Брище Луцького району. Станом на 01 жовтня 2019 року на вивезення твердих побутових відходів заключено 918 договорів з приватним сектором та 8 договорів з установами та приватними підприємцями.

         Правилами благоустрою міста Ківерці передбачено обов’язкове заключення договорів з Ківерцівським МВУЖКГ на вивезення твердих побутових відходів. Станом на 01 жовтня 2019 року на вивезення твердих побутових відходів заключено 3231 договорів з приватним сектором та 187 договорів з установами та приватними підприємцями.

         Централізований вивіз твердих побутових відходів налагоджено в м.Ківерці, смт.Цумань, смт. Олика, в селах Кадище, Прилуцьке, Дачне, Жабка, Жидичин, Липляни, Кульчин, Клепачів, Озерце, Небіжка, Тростянець.

         В районі діє Загальнодержавна цільова програма «Питна вода України на 2011-2020 роки» (далі - Програма), затверджена Законом України «Про загальнодержавну цільову програму «Питна вода Украни», зі змінами і доповненнями, внесеними Законом України від 20.10.2011 року № 3933-VI.

Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці та селища міського типу Цумань.

         Водопостачання в м.Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу виробничого підрозділу «Рівненсько-Тернопільське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» ПАТ «Укрзалізниця». З 4690 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 4007 абонентів або 85 відсотків, оснащені засобами обліку холодної води.

         Водопостачання в смт.Цумань здійснюється Цуманським виробничим управлінням житлово-комунального господарства та Державною установою «Цуманська виправна колонія №84». До мереж централізованого водопостачання в смт.Цумань підключено 350 абонентів, з них встановлено лічильники у 209 абонентів, або 60 відсотків від потреби, а саме:

- по Цуманському ВУЖКГ підключено 334 абонента, з них встановлено лічильники у 193 абонентів;

- по ДУ «Цуманська виправна колонія №84» підключено 16 абонентів, з них встановлено лічильники у 16 абонентів.

         На обслуговуванні Цуманського ВУЖКГ знаходяться 2 свердловини,       2 насосні станції, на яких встановлені технологічні засоби обліку води, розроблені схеми оптимізації систем централізованого водопостачання.

         На виконання вимог Програми підприємства водопровідно-каналізаційного господарства (Цуманське ВУЖКГ,) дотримуються зони санітарної охорони джерел питного водопостачання. Для знезараження питної води, комунальне підприємство щоквартально проводить дезінфекцію водопровідної мережі засобом «Жавілар Ефект». Згідно лабораторних досліджень, вода, яка надходить споживачам, за бактеріологічними та санітарно – хімічними показниками відповідає вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10.

         Якість питної води, яка подається в розподільчу мережу міста Ківерці, постійно контролюється ВП «Рівненсько-Тернопільським територіальним управлінням» ФБМЕС «Укрзалізниця». Згідно Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи об’єкт водопостачання станції Ківерці відповідає вимогам діючого санітарного законодавства України та встановленим медичним критеріям безпеки. Протягом 9 місяців 2019 року проведено ремонті роботи по водопроводах по вулицях Незалежності, Львівська, Літописна, Робітнича та Шевченка в м.Ківерці. Проведено модернізацію по пунктах водопостачання станції Ківерці, а саме: замінена насосного обладнання, встановлення частотні перетворювачі, замінено шафи управління, повна заміна запірної арматури.

         Згідно графіку, двічі на рік, проводиться дезінфекція і промивка баку водонапірної башти та водопровідних мереж. Режим зон санітарної охорони артсвердловин витримується, згідно затвердженого Ківерцівською міською радою відповідного проекту.

         Централізоване теплопостачання здійснюється тільки бюджетним установам, а саме:

         Комунальним підприємство «Енергія» послуги з теплопостачання надаються:

- комунальному підприємству «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання» (наявний 1 лічильник на теплопостачання);

- дошкільному навчальному закладу №3 м.Ківерці «Лісова казка» (наявний 1 лічильник на теплопостачання);

- опорному закладу освіти «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступеня №4 міста Ківерці Волинської області» (наявний 1 лічильник теплопостачання);

комунальній установі «Інклюзивно-ресурсний центр» Ківерцівської районної ради (наявний 1 лічильник теплопостачання).

         ТзОВ «Волинь – Екотепло» теплопостачання здійснюється для загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №1 м.Ківерці (дитяча група), загальноосвітньої школи І-ІІІ ступеня №3 м.Ківерці та Ківерцівській дитячо – юнацькій спортивній школі (наявний 1 лічильник теплопостачання. Розрахунок використання теплової енергії здійснюється за площу яка опалюється).

         Протягом 9 місяців 2019 року КП «Енергія» відпустило споживачам 2368,2 Гкал теплової енергії. Вартість наданих послуг з ПДВ склала 2368,2 тис.грн. Використано 2431,2 м.куб. щепи на суму 1060,8 тис.грн.

         Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.

         Станом на 01.10.2019 року, створено 31 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

         Житлово-комунальні підприємства району і надалі будуть здійснювати заходи щодо забезпечення потреб населення і господарського комплексу району в житлово-комунальних послугах відповідно до встановлених нормативів та національних стандартів, проводити роботу по покращенню якості послуг з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій, надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення, виробництва, транспортування, постачання теплової енергії.

 

                                                                            Відділ інвестицій, інфраструктури та

                                                                            агропромислового розвитку

                                                                            райдержадміністрації