Впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району в 2017 році

На виконання плану заходів, передбачених Регіональною програмою підвищення енергоефективності у Волинській області на 2011-2020 роки, установами та організаціями усіх форм власності району в 2017 році впроваджено 120 енергозберігаючих заходів на 33 об’єктах.

Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 6418,4 тис.грн., зекономлено 324 тонни умовного палива на суму 1316,8 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 224,2 тис.кВт.год. електроенергії, 881,3 Гкал. теплоенергії та 14,9 т.у.п. інших видів палива.

В промислових та інших підприємствах і організаціях виробничої сфери впроваджено ряд енергозберігаючих заходів. Зокрема, на території Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське лісове господарство» замінено 10 віконних блоків на металопластикові.

На підприємстві ПАТ «Кульчинський силікатний завод» встановлено частотний перетворювач АТ V212 HD 75 N4 на електродвигун димососа.

Всього підприємствами та організаціями промисловості впроваджено 10 енергозберігаючих заходів загальною вартістю 309,6 тис.грн. За рахунок здійснення заходів передбачається одержати економію 10,2 тис.кВт.год. електроенергії та 59,4 Гкал. теплоенергії. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 73,6 тис.грн.

У підвідомчих закладах Ківерцівської райспоживспілки в магазині "Меблі", що по вул. Соборності у м. Ківерці та у магазині с.Кульчин здійснено заміну віконних та дверних блоків на металопластикові.

У Ківерцівському відділенні ПАТ «Волиньгаз» проведено повірку однофазного та трьохфазного електролічильників.

Всього в житлово-комунальній сфері на впровадження енергозберігаючих заходів було використано коштів на суму 648,8 тис.грн. Розрахунковий економічний ефект склав 136,2 тис.грн.

За рахунок бюджетних та залучених коштів, в закладах та установах району було впроваджено 97 енергозберігаючих заходів, вартістю 5451,1 тис.грн. (у т.ч. кошти місцевого бюджету – 2562,3 тис.грн.). Зекономлено 220 тонн умовного палива на суму 1102,9 тис.грн.

Протягом даного періоду в бюджетних закладах району проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 518 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити 50,9 тис.кВт.год. електроенергії на суму 66,2 тис.грн. Найбільше встановлено енергозберігаючих ламп в підвідомчих закладах Олицької селищної ради, Звірівської, Грем’яченської, Журавичівської сільських рад, у відділеннях Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика та у Ківерцівському медичному коледжі.

В Олицькій селищній раді проведено заміну люстр на світодіодні панелі у кількості 4 шт., що дасть можливість зекономити 0,4 тис.кВт.год. електроенергії на суму 0,8 тис.грн.

Проведено поточний ремонт електроліній вуличного освітлення в селах Сокиричі, Муравище та Бодячів Сокиричівської сільської ради, вартістю 19,9 тис.грн.

В Цуманській селищній раді та Жорнищенській сільській раді проведено ремонт, очистку та кислотну промивку котла, внутрішньої опалювальної системи, що дасть можливість зекономити 7,8 тис.кВт.год. електроенергії на суму 13,0 тис.грн.

Відділом освіти за кошти місцевого бюджету в ЗОШ І–ІІІ ст. с.Карпилівка замінено 160 м.п. теплотраси, вартість виконаних робіт склала 110,0 тис.грн.

За кошти місцевого бюджету в ЗОШ І – ІІІ ст. с.Сокиричі здійснено заміну циркуляційного насоса на новий енергозберігаючий насос «СНТ – 300».

За кошти державного бюджету в ДНЗ с.Скреготівка Грем’яченської сільської ради, проведено заміну застарілого котла на новий енергозберігаючий котел.

Комунальним підприємством «Ківерцівський РЦПМСД» за кошти державного бюджету проведено заміну газових котлів та встановлено нові твердопаливні котли в амбулаторіях загальної практики сімейної медицини (АЗПСМ) сіл Дерно та Жидичин. В АЗПСМ сіл Тростянець та Липне проведено заміну застарілих твердопаливних котлів на нові енергозберігаючі.

За рахунок впровадження заходів з поліпшення теплозахисних властивостей будівель проведено: заміну вікон та дверей в ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м.Ківерці; в ДНЗ «Сонечко», ЗОШ І-ІІ ст. та в приміщенні Омельненської сільської ради встановлено нові енергозберігаючі вікна; у дошкільному навчальному закладі «Колобок» Холоневичівської сільської ради, за кошти спонсорської допомоги проведено утеплення санвузла. Суською сільською радою в адмінприміщенні, в клубі та в будинку культури проведено утеплення та ущільнення даху, віконних та дверних блоків із застосуванням теплоізоляційних матеріалів.