Впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів в районі за І півріччі 2019 року

На виконання плану заходів, передбачених Регіональною програмою підвищення енергоефективності у Волинській області на 2011-2020 роки, установами та організаціями усіх форм власності району за І півріччя 2019 року впроваджено 30 енергозберігаючих заходів на 14 об’єктах.

Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 671,2 тис.грн., зекономлено 65,6 тонн умовного палива на суму 447,1 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 155,2 тис.кВт.год. електроенергії та 88,5 Гкал. теплоенергії.

На території ДП «Ківерцівське лісове господарство» проведено модернізацію системи освітлення з переходом на енергозберігаючі лампи у кількості 108 шт., на території ДП «Цумаенське лісове господарство» замінено прожектори освітлення на більш енергоємні LED прожектори.

Всього підприємствами та організаціями промисловості було впроваджено 3 енергозберігаючих заходи загальною вартістю 122,5 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається одержати економію         61,2 тис.кВт.год. електроенергії. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 145,4 тис.грн.

Ківерцівською міською радою проведено заміну 105 світильників вуличного освітлення на світлодіодні. Ківерцівською районною спілкою споживчих товариств встановлено металопластикові вікна у кількості 8 шт. на суму 319,0 тис.грн.

Всього в житлово-комунальній сфері на впровадження енергозберігаючих заходів було використано коштів на суму 415,3 тис.грн. Розрахунковий економічний ефект склав 177,6 тис.грн.

За рахунок бюджетних та залучених коштів, в закладах та установах району було впроваджено 22 енергозберігаючих захода, вартістю 128,2 тис.грн. (у т.ч. за кошти місцевого бюджету – 71,0 тис.грн.). Зекономлено 19,4 тонн умовного палива на суму 123,0 тис.грн.

Протягом даного періоду в бюджетних закладах району проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 191 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити          14,5 тис.кВт.год. електроенергії на суму 24,2 тис.грн. Найбільше встановлено енергозберігаючих ламп Волинською обласною психіатричною лікарнею №2 у кількості 161 шт.

В ДНЗ с.Грем’яче Грем’яченською сільською радою за кошти місцевого бюджету проведено заміну системи бойлера на суму 2,9 тис.грн., що дасть можливість зекономити 1,8 тис.грн.

Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці, селища міського типу Цумань. Водопостачання в м. Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу відокремленого підрозділу Рівненської дистанції водопостачання ДТГО "Львівська залізниця". З 4964 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 3827 абонентів або 77 відсотків, оснащені засобами обліку холодної води.

До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 333 абонента, з них встановлено лічильники у 124, або 37 відсотка до потреби.

Ківерцівське КП «Енергія» надає послуги з теплопостачання КП «Ківерцівське РТМО», ОЗО «ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4 м.Ківерці», ДНЗ № 3 «Лісова казка» м.Ківерці та еколого-натуралістичному центру.

ТзОВ «Волинь-Екотепло» здійснює теплопостачання для бюджетних закладів району, а саме для ДЮСШ м.Ківерці; ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Ківерці та ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Ківерці (молодша школа). 

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.