Впровадження енергоефективних та енергозберігаючих заходів в районі за 12 місяців 2018 року

На виконання плану заходів, передбачених Регіональною програмою підвищення енергоефективності у Волинській області на 2011-2020 роки, установами та організаціями усіх форм власності району за 12 місяців 2018 року впроваджено 90 енергозберігаючих заходів на 24 об’єктах.

Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 37010,0 тис.грн., зекономлено 198,0 тонн умовного палива на суму 1180,0 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 392,4 тис.кВт.год. електроенергії та 409,4 Гкал. теплоенергії.

В промислових та інших підприємствах і організаціях виробничої сфери впроваджено ряд енергозберігаючих заходів, а саме:

На території ДП «Ківерцівське лісове господарство» замінено електродвигун потужністю 7,8 кВт/год на менш енергоємний та переобладнано 44 лампи електроосвітлення з заміною звичайних ламп розжарювання на енергоощадні. ДП «Цуманське лісове господарство» замінено метало галогенові прожектори освітлення на більш економічні LED прожектори у кількості 20 шт..

Всього підприємствами та організаціями промисловості було впроваджено 5 енергозберігаючих заходів загальною вартістю 22,5 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається одержати економію         37,1 тис.кВт.год. електроенергії. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 12,1 тис.грн.

У підвідомчих закладах Ківерцівської райспоживспілки здійснено заміни 9 віконних та 2 дверних блоків на металопластикові, проведено заміну покрівельного шиферу з утепленням на магазині №1 по вул.Незалежності 14а м.Ківерці на суму 130,0 тис.грн..

Ківерцівською міською радою проведено заміну 42 світильників вуличного освітлення на світлодіодні та 40 лампочок на ліхтарях вуличного освітлення із заміною на енергозберігаючі.

Ківерцівською дільницею Луцького відділення ПАТ «Волиньгаз» проведено переобладнання електроосвітлення із заміною звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі у кількості 18 шт. на загальну суму 697 грн..

Всього в житлово-комунальній сфері на впровадження енергозберігаючих заходів було використано коштів на суму 643,2 тис.грн. Розрахунковий економічний ефект склав 185,3 тис.грн.

За рахунок бюджетних та залучених коштів, в закладах та установах району було впроваджено 68 енергозберігаючих заходів, вартістю 3028,1 тис.грн. (у т.ч. за кошти місцевого бюджету – 1172,8 тис.грн.). Зекономлено 160,7 тонн умовного палива на суму 952,3 тис.грн.

Протягом даного періоду в бюджетних закладах району проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 947 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити          82,2 тис.кВт.год. електроенергії на суму 187,6 тис.грн. Найбільше встановлено енергозберігаючих ламп Жидиченською об’єднаною громадою у кількості 399 шт., КП «Ківерцівський РЦПМСД Ківерцівської районної ради Волинської області» (160 шт.) та  у відділеннях Волинської обласної психіатричної лікарні № 2 смт. Олика (272 шт.).

В ДНЗ с.Карпилівка відділом освіти Ківерцівської РДА за кошти місцевого бюджету проведено заміну системи опалення на суму 201,1 тис.грн., що дасть можливість зекономити 50,3 тис.грн.

Цуманською селищною радою Цуманської об’єднаної територіальної громади в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с.Холоневичі проведено заміну котла Ністу – 5 на Альтер-Макс на суму 199,7 тис.грн., впровадження даного заходу дає економію 7632,9 тонн умовного палива на суму 39,9 тис.грн.

Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці, селища міського типу Цумань. Водопостачання в м. Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу відокремленого підрозділу Рівненської дистанції водопостачання ДТГО "Львівська залізниця". З 4964 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 3827 абонентів або 77 відсотків, оснащені засобами обліку холодної води.

До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 333 абонента, з них встановлено лічильники у 124, або 37 відсотка до потреби.

Ківерцівське КП «Енергія» надає послуги з теплопостачання КП «Ківерцівське РТМО», ОЗО «ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4 м.Ківерці», ДНЗ № 3 «Лісова казка» м.Ківерці та еколого-натуралістичному центру.

ТзОВ «Волинь-Екотепло» здійснює теплопостачання для бюджетних закладів району, а саме для ДЮСШ м.Ківерці; ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Ківерці та ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Ківерці (молодша школа). 

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів.