Транскордонне міжнародне співробітництво

Серед регіонів-партнерів Ківерцівського району, враховуючи близькість району до кордонів, особливе місце посідають регіони Республіки Польщі та Республіки Білорусь.

У листопаді 2016 року підписано Угоду між Ківерцівським районом Волинської області та Грубешівським повітом Люблінського воєводства Республіки Польща про економічне, торгівельне, науково-технічне та культурне співробітництво.

В грудні 2016 року Ківерцівський район та Грубешівський повіт Республіки Польща підписали два проекти за пріоритетними напрямками:

- «Популяризація та збереження об’єктів культури та історії»;

- «Розвиток інфраструктури та інформаційно-комерційних відносин».

В лютому 2017 року укладено Договір про співпрацю між Повітовою адміністрацією в Красноставі Воєводства Люблінського Республіки Польща та Ківерцівською районною державною адміністрацією та районною радою.

З метою закріплення економічних і соціальних зв’язків між народами Білорусі та України, у березні 2015 року був підписаний Договір про співпрацю між Кобринським районом Брестської області Республіки Білорусь і Ківерцівським районом Волинської області України.

У 2016 році Стартувала реалізація транскордонного проекту «Білорусь – Україна» в рамках територіального співробітництва обох народів. Згідно вимог вище названої Програми, Ківерцівський район, спільно з Білоруськими колегами підготував два проекти, а саме:

- «Впровадження новітніх рятувальних послуг в рамках реалізації Програми «Білорусь - Україна» для посилення захисту кордону від стихійного лиха»;

- «Створення транскордонного бізнес-офісу, як інструменту розвитку малого і середнього бізнесу».

В рамках Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна 2007-2020» реалізується проект «Розвиток співробітництва в галузі санаторно-курортного туризму на польсько-українському прикордонні». Сумарний бюджет проекту становить 2047845,0 євро, грант ЄС – 1843060,05 євро, співфінансування Волинської обласної ради (основний партнер проекту) – 184455,0 євро. Основні заходи та результати проекту:

- створено інформаційно-туристичний центр в с. Грем’яче, закуплено туристичне обладнання (велосипеди, човни, рафти, спальники);

- збудовано сучасний водолікувальний комплекс з двома плавальними басейнами (санаторій матері і дитини «Пролісок»);

- закуплено медико-діагностичне обладнання для лікування захворювань опорно-рухового апарату.

Продовжується реалізація Угоди про позику між Україною та Міжнародним Банком з Реконструкції та Розвитку системи охорони здоров’я.

Заплановано здійснити реконструкцію будівель відділення Цуманської та Олицької районної лікарні під амбулаторії загальної практики сімейної медицини в смт. Цумань та в смт. Олика.