Стан та розвиток житлово-комунального господарства Ківерцівського району в 2017 році

Житлово-комунальне господарство Ківерцівського району є однією з найбільш важливих та пріоритетних галузей господарського комплексу, на яке покладено завдання стабільного функціонування та забезпечення безперебійної життєдіяльності населених пунктів на території району.

Комунальні господарства району дотримуються мінімальних гарантій в оплаті праці. Заборгованості по виплаті заробітної плати немає.

По розрахунках за спожиті енергоносії заборгованість, станом на 01.01.2018 року рахується по Ківерцівському МВУЖКГ в сумі 22,3 тис.грн.

Дебіторська заборгованість, станом на 01.01.2018 року:

- по Ківерцівському міському виробничому управлінню житлово-комунального господарства за надані послуги по утриманню житла та за вивіз твердих побутових відходів становить 471,6 тис.грн., пільги - 3,9 тис.грн., субсидії – 79,1 тис.грн.;

- по комунальному підприємству «Ківерціводоканал» за надані послуги по водовідведенню – 13,7 тис.грн., пільги – 3,3 тис.грн., субсидії – 156,3 тис.грн.;

- по Цуманському ВУЖКГ за надані послуги водопостачання та водовідведення – 134,1 тис.грн., пільги – 3,5 тис.грн., субсидії – 25,5 тис.грн. 

На підприємствах галузі проводиться претензійно-позовна робота.

На обслуговуванні комунальних підприємств району знаходиться: 115 житлових будинків у м. Ківерці та у смт. Цумань – 8 житлових будинків.

Ківерцівське МВУЖКГ надає житлово-комунальні послуги 3903 споживачам, з них 980 споживачів отримують послуги по утриманню будинків, а інші на вивіз сміття.

КП «Ківерціводоканал» надає послуги по водовідведенню 1425 споживачам м. Ківерці.

Водопостачання в м. Ківерці здійснюється від відомчого водопроводу виробничого підрозділу «Рівненсько-Тернопільське територіальне управління» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» ПАТ «Українська залізниця». З 4545 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 3821 абонентів або 84,0 відсотка оснащені засобами обліку холодної води.

До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 314 абонента, з них встановлено лічильники у 198, або 63,0 відсотка до потреби.

В зв’язку з фізичним зносом каналізаційних мереж, з 2016 року розпочато реконструкцію та капітальний ремонт системи водовідведення селища Цумань. За кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 1328,0 тис.грн. проведено ремонт головної каналізаційно-насосної станції та станції підкачування із встановленням нових насосів.

У 2017 році за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 327,0 тис.грн. розпочаті роботи по капітальному ремонту каналізаційної мережі та септиків-відстійників по вул. Індустріальній у місті Ківерці та відновлено очисні споруди в ДНЗ смт. Олика.

Станом на 01.01.2018 року в районі створено 27 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.

Правилами благоустрою міста Ківерці передбачено обов’язкове заключення договорів з Ківерцівським МВУЖКГ на вивезення твердих побутових відходів. Станом на 01 січня 2018 року заключено 2923 договорів з приватним сектором та 8 договорів з установами та приватними підприємцями.

В населених пунктах району утворюються лише тверді побутові відходи IV класу, які утилізуються (захороняються) на сміттєзвалищах. В районі налічується 42 сміттєзвалища, паспортизоване лише одне сміттєзвалище в      смт. Цумань.

Проведено інвентаризацію місць видалення відходів в районі та включено їх в єдиний Реєстр організованих та самостійних сміттєзвалищ, які розміщені на території області із геопросторовою прив’язкою кожного місця видалення відходів. Загальна площа сміттєзвалищ становить 47 га.

Централізований вивіз твердих побутових відходів налагоджено в              м. Ківерці, смт. Цумань, смт. Олика, в селах Кадище, Прилуцьке, Дачне, Жабка, Жидичин, Липляни, Кульчин, Озерце, Небіжка, Тростянець.

Ківерцівською міською радою придбано та розміщено на території м.Ківерці 56 контейнерів для побутового сміття (пластик), в смт. Олика - 5 контейнерів, в с. Журавичі – 2 контейнера та в с. Дерно - 5 контейнерів для збору пластику і скла та 3 контейнера для картону. 

В населених пунктах району проводиться робота по відновленню, модернізації та впровадженню систем зовнішнього освітлення. 

Станом на 01 січня 2018 року в районі функціонує 2684 світлоточки при загальній потребі 4091 світлоточки. Рівень оснащення населених пунктів вуличним освітленням відносно потреби складає 66,0 %.

Протягом 2017 року встановлено 299 світлоточок загальною вартістю 3196 тис.грн., що становить 42,3% від запланованої кількості.

За кошти обласного фонду регіонального розвитку проведено освітлення у м. Ківерці від вул. Луцької до Залізничного мосту та від вул. Свободи до вул. Шевченка.

З обласного бюджету виділено 580,3 тис.грн. для облаштування та поточного ремонту вуличного освітлення сіл Пальче, Жорнище, Котів, Дерно, Карпилівка та Носовичі. В с. Звірів проведено освітлення вулиць Дружби, Лесі Українки та частини вул. Київської, на що із сільського бюджету використано 657,0 тис.грн.

Найвищий показник оснащення вуличним освітленням в населених пунктах Сильненської сільської ради (100 %), Дідичівської сільської ради (93,4 %), Озерцівської сільської ради (92,1 %), Звірівської сільської ради (91,8 %), Ківерцівської міської ради (85,3 %) та Тростянецької сільської ради (83,6 %). Найнижчий показник світлоточок вуличного освітлення мають: Омельненська, Липненська , Журавичівська та Берестянська сільські ради (0 %) Завітненська сільська рада (12,7 %) та Дубищенська сільська рада (15,0 %).

Станом на 01 січня 2018 року в районі неосвітлено 22 населених пункти.