Підготовка господарського комплексу району до опалювального сезону 2018-2019 років

Підготовка господарств району до сталого функціонування в осінньо-зимовий період є одним з найважливіших питань, які перебувають на контролі органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій.

З метою забезпечення сталого та безперебійного функціонування всіх галузей господарства району в умовах осінньо-зимового періоду 2018-2019 років розпорядженням голови районної державної адміністрації від 13 червня 2018 року № 168 " Про підсумки роботи господарства району в опалювальному сезоні 2017-2018 років і завдання з підготовки до опалювального сезону 2018-2019 років" визначені основні завдання, об'єми робіт, які необхідно виконати, відповідно до розроблених комплексних заходів закладами, установами та організаціями району з підготовки житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період. На сьогоднішній день проводиться робота по виконанню цих завдань та заходів.

Ківерцівським МВУЖКГ проводиться комплексна підготовка житлового фонду до експлуатації в осінньо-зимовий період, так станом на 01.08.2018 року:

 • проведено поточний ремонт під’їзду багатоквартирних будинків по вулицях Філатова, 5; Шевченка, 10; Кузнєцова, 9; 11; Відродження, 38;
 • проведено ремонт системи холодного водопостачання по вул. Індустріальна, 12;
 • заготовлено 140 тонн пісчано-соляної суміші (при потребі 700 тонн) для посипання проїжджої частини вулиць міста;

- підготовлено 4 одиниці спецтехніки для роботи в зимовий період (ЗІЛ-130 (піскорозкидач) – 1шт., навантажувач ЮМЗ – 6КЛ – 1 шт., трактор ЮМЗ – 1 шт. (для розгортання снігу), трактор Дунфен ДФ – 1шт.);

- видано 122 акта на перевірку димових вентиляційних каналів у багатоквартирних будинках;

- проведено ремонт ливнеприйомників та оглядових колодязів дощової каналізації по вулицях Шевченка та Дорошенка;

- затверджено 10 паспортів готовності житлових будинків до опалювального сезону;

- підготовлено шанцеві механізми для ліквідації негоди.

Комунальним підприємством "Енергія" на даний час, відповідно до запланованих заходів виконанні наступні роботи:

- проведено ревізію запірної арматури обладнання та теплових мереж;

- проведено очистку димовідвідних каналів від сажі та попелу;

- проведено профілактичний ремонт насосного устаткування;

- проведено повірку контрольно – вимірювальних приладів;

- проведено ремонт шнеків подачі щепи в котли;

- проведено заміну направляючих втулок шнекового обладнання подачі щепи в котли;

- розпочато ремонт обладнання хімводопідготовки (проведено заміну 20 м.п. поліпропіленових труб Ду – 50 мм. для подачі хімводопідготовленої води в теплову мережу);

- заготовлено 17 м.куб. паливної тріски;

- проведено заміну зворотного клапана Ду- 150 мм на трубопроводі мережної води;

- проведено профілактичний ремонт всього електротехнічного устаткування та електричних мереж котельні;

- розпочато випробування розподільчих теплових мереж (проведено випробовування теплотраси до ДНЗ № 3).

Комунальними підприємствами "Ківерціводоканал" та Цуманським ВУЖКГ, які надають послуги з водопостачання та водовідведенню населенню та бюджетним організаціям:

- проведено ревізії насосного та компресорного обладнання насосних станцій, каналізаційних колодязів та очисних споруд, чистка і вивіз осаду з очисних відстійників.

На території Ківерцівського району функціонує 48 закладів загальної середньої освіти (ЗЗСО), 26 закладів дошкільної освіти та 4 заклади позашкільної освіти. Відділом освіти Ківерцівської районної державної адміністрації, станом на 01.07.2018 року, відповідно до запланованих заходів до початку опалювального періоду проведено:

- капітальний ремонт приміщення Жорнище ДНЗ – 32,2 тис. грн.;

- капітальний ремонт Дернівського ДНЗ – 28,5 тис. грн.;

- капітальний ремонт даху з підсилення стін спортивного залу  ЗОШ І-ІІІ ст. Дідичі – 54,6 тис.грн.;

- капітальний ремонт даху НВК с.Пальче – 23,3 тис.грн.;

- капітальний ремонт із підсиленням стін спортивного даху ЗОШ І-ІІІ ст. с.Журавичі – 24,8 тис. грн.;

- капітальний ремонт із підсиленням стін спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дідичі 13,7 тис.грн.;

- капітальний ремонт  ЗОШ І-ІІІ ст. с.Журавичі 3,7 тис.грн.;

- капітальний ремонт даху із підсиленням стін спортивного залу ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Олика – 328,1 тис.грн.;

- капітальний ремонт – заміна системи опалення Карпилівки ДНЗ – 61,09 тис.грн.;

- експертиза на капітальний ремонт котельні ЗОШ І-ІІІ ст. смт Олика – 1,8тис.грн.;

- експертиза на капітальний ремонт котельні ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дідичі – 1,8 тис. грн.;

- експертиза проекту будівництва на капітальний ремонт  даху ЗОШ І-ІІ ст. с.Човниця – 6,5 тис.грн.;

- виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт котельні ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дідичі -16,4 тис.грн.;

- виготовлення проектно-кошторисної документації на капітальний ремонт котельні ЗОШ І-ІІІ ст. смт. Олика -16,4 тис.грн.;

- проведено роботи по проектуванню системи пожежної сигналізації з вогнегасним обробленням дерев’яних конструкцій покрівлі ДНЗ с. Карпилівка та ДНЗ Дерно – 29,6 тис.грн.;

- електромонтажні роботи (встановлення блискозахисту та системи пожежної сигналізації) ЗОШ І ст. с.Носовичі – 48,4 тис.грн.;

- електромонтажні роботи (встановлення блискозахисту та системи пожежної сигналізації) ЗОШ І-ІІ ст. с.Сокиричі – 74,5 тис.грн.;

- електромонтажні роботи (встановлення блискозахисту та системи пожежної сигналізації) ЗОШ І-ІІІ ст. с.Дідичі – 60,0 тис.грн.;

 • проведено 70 % робіт по встановленю опалювальної системи в ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 м. Ківерці, використано 80,0 тис.грн., для завершення робіт необхідно ще 80,0 тис.грн.;
 • проводяться ремонтні роботи димоходу НВК с. Скреготівка;
 • закуплено твердопаливні котли для шкіл с. Дідичі та смт. Олика; (для встановлення відсутні кошти);
 • проведено гідравлічні випробування та промивку систем опалення навчальних закладів освіти району;
 • проведено косметичні ремонти котелень та котельного обладнання, додатково при потребі утеплено системи опалення;
 • очищено пічки, димоходи та димохідні канали від сажі.
 • наказом начальника відділу освіти по кожному навчально-виховному закладі створено комісії для визначення готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період з подальшим оформленням актів готовності теплового господарства до роботи в опалювальний період 2018-2019 рр. та паспортів готовності до роботи в опалювальний період.

Освітніми закладами району заготовлено 1105 тонни торфобрикету, при потребі 3335 тонни, (що становить 33% від потреби); торфокрихти – 123 тонни, при потребі 420 тонн (це 29% від потреби).

Дитячі навчальні заклади району забезпечені торфобрикетом на 50% від потреби, завезено 218 тонн торфобрикету.

До початку опалювального сезону відділом освіти райдержадміністрації планується:

 • встановити котли в загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. смт.Олика, с.Дідичі та с.Прилуцьке;
 • димові труби у загальноосвітніх школах І-ІІІ ст. с.Сильне та с.Дідичі;
 • придбати твердопаливний котел для ЗОШ с. Прилуцьке;
 • провести капітальний ремонт даху ЗОШ I - III ст. № 3 м.Ківерці (з державного бюджету виділено 500,0 тис.грн., 200,0 тис.грн. з обласного бюджету).

Станом на 01.07.2018 року в районі функціонує 37 закладів культури клубного типу: РБК ім.М.П.Ковальова ; МБК - Олика; 15 - сільських будинків культури; 20 - сільських клубів, а також 42 бібліотеки, 2 школи естетичного виховання, 2 музеї.

На виконання заходів з підготовки клубних закладів до роботи в осінньо-зимовий період 2018 - 2019 років проведено поточні ремонти у будинках культури сіл : Тростянець, Муравище, Журавичі, Карпилівка на загальну суму – 1,8 тис.грн. (власні надходження).

Косметичні ремонти пройшли в бібліотеках – філіях сіл: Муравище, Дубище, Грем’яче, Тростянець на загальну суму- 800,00 грн. У бібліотеці          с. Муравище замінено пластикові двері на суму- 4,5 тис.грн. (за рахунок коштів Сокиричівської сільської ради), а у бібліотеці села Дерно замінено пластикові вікна на суму- 12,4тис. грн. (за рахунок коштів Дернівської сільської ради). Проведено косметичний ремонт районної дитячої бібліотеки на суму- 200 грн.

Поточний ремонт також проведено у Ківерцівський дитячій музичній школі на загальну суму – 6,1 тис.грн. В Олицькій дитячій музичній школі проведено поточний ремонт класів, на що використано 2,0 тис.грн.                      (бюджетних коштів).

При підготовці до опалювального періоду 2018/2019 років для закладів культури району планується закупити 76,5 тонн торфобрикету та 139 м3 паливних дров на суму 130,7 тис.грн.

 • Станом на 01.08.2018 року комунальним закладом «Ківерцівське районне територіальне медичне об’єднання» проведено ремонт водопровідної та каналізаційної мережі, перевірено цілісність теплової ізоляції на тепломережах; ремонт застарілого трубопроводу системи опалення та водопостачання в небезпечних ділянках загальною протяжністю 40 м.п.; для  Олицької міської лікарні – заготовлено необхідну кількість торфобрикету, а саме 27 тонн.

До початку опалювального сезону планується провести:

 • повірку лічильника теплової енергії, який обліковує теплопостачання з боку комунального підприємства «Енергія» та манометрів тиску;
 • навчання, переатестації, інструктажі для персоналу, який обслуговує та експлуатує теплові установки, системи опалення, тепломережі та газові котли.

Комунальним закладом «Ківерцівський районний центр первинної медико – санітарної допомоги» проведено поточний ремонт котелень та димовивідних каналів. Станом на 01.08.2018 року підготовлено 7 котелень АЗПСМ, 3 ФАПів та 2 ФП, що становить 80 % від запланованих.

Цуманською ОТГ виділено 80,0 тис.грн на заміну вікон у ФАПі с.Знамирівка-40,0 тис.грн. та ФАПі с. Кадище – 40,0 тис.грн.

Заготовлено 31 тонну торфобрикету (при потребі 306 тонн).

До початку опалювального сезону планується провести:

 •  тендерну процедуру на закупівлю опалювальної сировини;
 •  здійснити очистку та кислотну промивку опалювального котла, внутрішньої опалювальної системи та заміну котла в амбулаторії загальної практики сімейної медицини с.Журавичі;
 •  замінити вікна в фельдшерських пунктах сіл Знамирівка та Кадище.

Цуманською районною лікарнею завершуються роботи по ремонту системи опалення в приміщенні бухгалтерії та кабінету ультразвукової діагностики, проводяться роботи по ремонту, дезінфекції водонапірної вежі, проведено ремонт існуючого енергозберігаючого котла. Заготовлено 21 тону торфокрихта (при потребі 117 тонн) та дубової кори, дров, тирси для резервного котла. 

Планується до початку опалювального сезону провести ремонт опалювальної системи; замінити твердопаливний котел «Крігер».

Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно-енергетичних ресурсів. Тому, відповідальними працівниками на місцях ведеться систематичний контроль кількості споживання енергоносіїв і ефективності теплозбереження безпосередньо в приміщеннях.

З метою підготовки житлових приміщень одиноких та пристарілих громадян до осінньо-зимового періоду, проводяться обстеження умов їх проживання. Підопічні, які знаходяться на обслуговуванні Територіального центру забезпечуються твердим паливом за рахунок субсидії.

Для стаціонарного відділення постійного проживання у с. Тростянець заготовлено 22,3 тонни торфобрикету та 2,1 складометра дров паливних.

Заборгованість за спожиту електроенергію установ та організацій, що фінансуються з державного бюджету, з урахуванням боргу минулих років, склала, станом на 01.07.2018 року, 43,4 тис.грн. (це Ківерцівський відділ поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області, УДАІ УМВС України у Волинській області та Волинський навчальний центр підготовки поліцейських).

Установи та організації, що фінансуються за рахунок коштів обласного  та місцевого бюджетів, заборгованості за спожиту електроенергію не мають.

За спожитий природний газ установи та організації, що фінансуються з державного, обласного та місцевого бюджетів заборгованості не мають.

Хід виконання плану заходів щодо підготовки до опалювального періоду бюджетних установ та житлово-комунальних підприємств району знаходиться на постійному контролі в районній державній адміністрації. На виконання вищевказаних заходів залучаються кошти з різних джерел фінансування (кошти місцевого бюджету, спонсорські та власні кошти).

Робота по заходах з підготовки до сталого функціонування господарств району в осінньо-зимовий період 2018-2019 років продовжується.