Енергоефективність та енергозбереження

На виконання плану заходів, передбачених Регіональною програмою підвищення енергоефективності у Волинській області на 2011-2020 роки, установами та організаціями усіх форм власності району протягом 9 місяців 2019 року впроваджено 45 енергозберігаючих заходів на 18 об’єктах.

         Загальна вартість розробки і впровадження енергозберігаючих заходів в господарському комплексі району за даний період склала 1670,950 тис.грн., зекономлено 121,8 тонну умовного палива на суму 813,0 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів одержано економію 259,8 тис.кВт.год. електроенергії та 217,6 Гкал. теплоенергії.

         За рахунок бюджетних та залучених коштів, в закладах та установах району було впроваджено 31 енергозберігаючий захід, вартістю 698,5 тис.грн. (у т.ч. за кошти місцевого бюджету – 292,3 тис.грн.). Зекономлено 49,5 тонн умовного палива на суму 342,1 тис.грн.

         Протягом даного періоду в бюджетних закладах району проведено переобладнання електроосвітлення із заміною 254 звичайних ламп розжарювання на енергоощадні лампи, що дасть можливість зекономити          15,3 тис.кВт.год. електроенергії на суму 28,5 тис.грн. Найбільше встановлено енергозберігаючих ламп Волинською обласною психіатричною лікарнею №2 у кількості 226 шт.

         В ДНЗ с.Грем’яче Грем’яченською сільською радою за кошти місцевого бюджету проведено заміну системи бойлера на суму 2,9 тис.грн., що дасть можливість зекономити 1,8 тис.грн.

         На території Дідичівської сільської ради за рахунок державного та місцевого бюджетів проведено реконструкцію зовнішніх електричних мереж вуличного освітлення на КТП №270 по вул. Молодіжній та Козацькій в с.Грем’яче на загальну суму 112,7 тис.грн., що дасть можливість зекономити 37,6 тис.грн..

         Ківерцівською міською радою проведено заміну 105 світильників вуличного освітлення на світлодіодні. Ківерцівською районною спілкою споживчих товариств встановлено металопластикові вікна у кількості 14 шт. на суму 701,0 тис.грн.

Всього в житлово-комунальній сфері на впровадження енергозберігаючих заходів було використано коштів на суму 797,3 тис.грн. Розрахунковий економічний ефект склав 273,1 тис.грн.

         Підприємствами та організаціями промисловості було впроваджено 6 енергозберігаючих заходів загальною вартістю 167,8 тис.грн. За рахунок здійснення вказаних заходів передбачається одержати економію 76,1 тис.кВт.год. електроенергії. Розрахунковий економічний ефект від впровадження заходів склав 194,4 тис.грн.

         Так, на території ДП «Ківерцівське лісове господарство» у ІІІ кварталі 2019 року проведено заміну дробильної установки потужністю 90 кВт на 36 кВт, розрахунковий економічний ефект від впровадження даного заходу складає 150,0 тис.грн. На території ДП «Цуманське лісове господарство» замінено прожектори освітлення на більш енергоємні LED прожектори у кількості 50 шт. на загальну суму 14,6 тис.грн.

         Послугами з централізованого водопостачанням забезпечені жителі міста Ківерці, селища міського типу Цумань. Водопостачання в м. Ківерці здійснюється ВП «Рівненсько-Тернопільське територіальне управління» філії «Центр будівельно-

монтажних робіт по експлуатації будівель та споруд» ПАТ «Українська залізниця» З 4690 абонентів, які користуються послугою водопостачання, 4007 абонентів або 85 відсотків, оснащені засобами обліку холодної води.

         До мереж централізованого водопостачання в смт. Цумань підключено 334 абонента, з них встановлено лічильники у 193, або 58 відсотків до потреби.

         Ківерцівське КП «Енергія» надає послуги з теплопостачання КП «Ківерцівське РТМО», ОЗО «ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4 м.Ківерці», ДНЗ № 3 «Лісова казка» м.Ківерці та КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Ківерцівської районної ради».

         ТзОВ «Волинь-Екотепло» здійснює теплопостачання для бюджетних закладів району, а саме для ДЮСШ м.Ківерці; ЗОШ І-ІІІ ст. №3 м.Ківерці та ЗОШ І-ІІІ ст. №1 м.Ківерці (молодша школа). 

         Всі бюджетні установи району оснащені приладами обліку споживання паливно - енергетичних ресурсів.

 

                                                                            Відділ інвестицій, інфраструктури та

                                                                            агропромислового розвитку

                                                                  райдержадміністрації